Методи лікування пітниці у немовлят

Методи лікування пітниці у немовлятПітниця – це реакція шкіри немовляти на перегрівання. Вона проявляється невеликими рожевими плямами на різних ділянках тіла. Ця неприємність вимагає негайного лікування, так як роздратована шкіра може запалитися.
Шкіра малюків через особливості її будови і велике функціональне навантаження дуже вразлива для розвитку різних патологічних процесів, у тому числі і пітниці. Більшою мірою цієї неприємності схильні ті тіла, які погано провітрюються. На їх поверхні спочатку з’являється рожева пляма, а потім дрібна червона висипка. У деяких випадках можуть утворитися бульбашки з рідиною всередині.
Причина цієї недуги – перегрівання, пов’язане з надмірно теплим одягом малюка, з високою температурою самої дитини або навколишнього середовища. При цьому посилюється потовиділення, а ще не зовсім розвинуті протоки потових залоз що не справляються з підвищеним навантаженням, що і призводить до подразнення.
При появі попрілості найкраще показати дитину педіатру, щоб виключити наявність інших захворювань. Позбутися від цієї неприємності неважко, при правильному підході зробити це можна за пару днів.
Лікування зводитися до щоденного дотримання гігієнічних процедур. Регулярно купайте малюка. У воду можна додати відвар антисептичних трав. Візьміть по 20 грам квіток ромашки аптечної і череди, залийте літром окропу і дайте настоятися 30 хвилин. Після цього процідіть і додайте настій у ванну. Для кожного купання робіть свіжий настій.
Не одягайте дитину відразу після водних процедур, дайте 10 хвилин полежати без одягу, щоб шкіра добре просохла.
Приміщення, в якому знаходиться немовля необхідно провітрювати декілька разів на день. Не перегрівайте малюка, не кутайте його в теплий одяг. Температура повітря в кімнаті не повинна перевищувати 22 градуси.
При пітнику НЕ змащуйте уражені місця кремом, це тільки посилить проблему. Скористайтеся дитячою присипкою.
Одужання настане швидше, якщо годувати дитину грудьми. Молоко матері – найкращий засіб для підтримки і зміцнення імунітету маленького чоловічка.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...