Метеоризм при вагітності

Метеоризм при вагітностіПричини і лікування метеоризму у вагітних жінок

Здуття живота під час вагітності є надзвичайно поширеним явищем, з яким рано чи пізно стикаються всі вагітні жінки. Основна причина здуття живота під час вагітності це здавлення кишечника збільшеною маткою і зменшення тонусу кишечника на тлі зміни гормонального статусу організму вагітної жінки. Основні методи лікування метеоризму під час вагітності це дієта і вітрогінні засоби.

Чому під час вагітності виникає метеоризм?

Здуття живота (метеоризм) – це нормальний процес, який дуже поширений серед вагітних жінок. Найчастіше метеоризм у вагітних виникає в другому і третьому триместрі вагітності, коли збільшена в розмірах матка, здавлює кишечник і порушує його рухи (перистальтику) і випорожнення. Крім того, під час вагітності змінюється гормональний фон організму вагітної жінки (зокрема збільшується рівень прогестерону). Прогестерон розслаблює мускулатуру всіх внутрішніх органів, у тому числі і кишечника і зменшує здатність кишечника ефективно спорожнятися від накопичених газів.
Іншими причинами здуття живота у вагітних жінок можуть бути хронічні захворювання органів травлення, особливості раціону (вживання в їжу великої кількості продуктів, що викликають рясне газоутворення).
Про істинний метеоризмі вагітних говорять тільки в тих випадках, коли проблема здуття живота вперше виникла під час вагітності. Якщо вагітна жінка страждала метеоризмом і до вагітності, то, швидше за все, причиною здуття живота є не сама вагітність, а якась інша причина, що існувала і раніше.
Здуття живота під час вагітності нерідко буває болючим. Метеоризм під час вагітності часто поєднується з запорами. Дуже часто у запорів і метеоризму виявляються загальні причини, усунення яких дозволяє позбавитися від обох проблем.

Лікування метеоризму у вагітних
Незважаючи на те, що сама вагітність призводить до розвитку здуття живота, лікування метеоризму під час вагітності можливо і повинно проводитися. У всіх випадках сильного метеоризму вагітна жінка повинна проконсультуватися у лікаря для виключення патології внутрішніх органів (гастрит, виразка, ентерит, коліт, панкреатит, СРК). Лікування метеоризму, не пов’язаного з яким-небудь захворюванням органів травлення, включає два основних компоненти: дієта + вітрогінні засоби (ліки від здуття живота).

Дієта при метеоризмі під час вагітності:
Потрібно виключити: капусту, газовані напої, квашені овочі, чорний хліб, бобові, великі кількості свіжих овочів і фруктів. Необхідно приймати їжу малими порціями по 5-6 разів на день.
Потрібно віддавати перевагу: кисломолочним продуктам, які містять необхідні лактобактерії, що сприяють зниженню утворення газів у кишечнику. Також можна вживати продукти типу “Активіа”, оскільки вони містять необхідні організму бактерії.

Ліки від здуття живота (вітрогінні засоби)
Еспумізан – вважається одним з найбільш ефективних засобів від здуття живота. Даний препарат приймають по 2 капсули після їжі або на ніч. Еспумізан не всмоктується в кров і не впливає на розвиток плоду і тому вважається абсолютно безпечним засобом для лікування здуття живота у вагітних жінок. Крім Еспумізану як вітрогінного засобу можна використовувати всі інші ліки на основі симетикону.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...