Менструація при вагітності: як таке може бути ?!

Менструація при вагітності як таке може бутиІ ось це радісна подія сталася: вагітність наступила. Але, на жаль, не все і не завжди протікає гладко, як хотілося б. Одним із приводів для занепокоєння є кров’янисті виділення в ранніх термінах вагітності, які жінки помилково називають місячними. Будь-яка розсудлива акушерка, скаже, що менструація під час вагітності неможлива, і буде правою.

Це пов’язано з тим, що після доконаного зачаття менструальний цикл на 9 місяців призупиняє свою роботу, а жіночий організм контролюється вже гормонами вагітності. Однак кров’янисті виділення під час вагітності можливі і пов’язано це, як не сумно, найчастіше з будь-якою патологією.

Як відомо, овуляція настає в середині менструального циклу, при цьому з яйцеклітини виходить зріла яйцеклітина, готова до запліднення. При вдалому збігу обставин вона, потрапивши в маткову трубу, зустрічається з самим рухомим і крутим сперматозоїдом. Зустріч, безумовно, закінчується щасливим заплідненням яйцеклітини.

Далі яйцеклітина просувається по трубі, щоб потрапити в порожнину матки, де імплантується. Імплантація або впровадження яйцеклітини відбувається в два прийоми. Спочатку яйцеклітина просто прилипає до слизової оболонки матки, а потім за рахунок протеолітичних ферментів розчиняє ендометрій і «вкладається» в його товщу.

Весь шлях яйцеклітини з труби до матки займає 6-12 днів. Саме після закінчення цього часу може (але не обов’язково) трапитися кровотеча імплантації. Тривалість такої кровотечі кілька годин, але іноді 1-2 діб. Кровотечу імплантації важко назвати кровотечею – по суті, це одна-дві краплі на білизну червоного або рожевого кольору. Пов’язане воно з розчиненням слизової оболонки ендометрія і пошкодженням прилеглих кровоносних судин.

Менструація при вагітності – патологія

У першу чергу необхідно зупинитися на появі кров’яних виділень при наявності позитивного тесту на вагітність або підтвердженні вагітності гінекологом:

У ранньому терміні загроза переривання вагітності при відсутності лікування нерідко переходить у стадію розпочатого аборту. При цьому вагітна крім болів внизу живота і в попереку буде пред’являти скарги на незначні або помірні кров’янисті виділення яскраво-червоного кольору. Крім усього іншого, базальна температура знизиться і стане менше 37 градусів, а тест на вагітність буде показувати або негативний, або слабопозитивний результат. Під час гінекологічного огляду лікар в дзеркалах виявить відкриту шийку матки. З усього перерахованого стає зрозуміло, що дана ситуація екстрена і вимагає негайного лікування.

Позаматкова вагітність

При позаматкової вагітності будуть присутні всі ознаки нормальної вагітності (нудота, блювота, нагрубання молочних залоз, затримка менструації і значення базальної температури вище 37 градусів). Але позаматкова вагітність не може довго існувати і розвиватися, у міру зростання ембріона рано чи пізно настає її переривання. Найчастіше, якщо вагітність трубна, по типу трубного аборту.

У подібному випадку жінка на тлі повного здоров’я раптом відчуває нестерпні болі внизу живота, які віддають в ногу. Таких нападів може бути декілька. Після кожного нападу болю починаються помірні, темного кольору кров’янисті виділення (відторгається децидуальна оболонка в матці, яка там утворилася, хоча вагітність трапилася в іншому місці).

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...