Меконій частіше зустрічається при пологах зі стимуляцією

Меконій частіше зустрічається при пологах зі стимуляцієюСам по собі меконій (першородний кал) під час пологів не є проблемою, якщо тільки його поява не відбувається на тлі сильного дистресу плода. І тоді вже проблема в стані дитини, а не в самій появі меконію. При хорошому серцебитті і нормальних пологах навіть велика кількість меконію рідко є проблемою.

Меконій частіше зустрічається при стимульованих пологах, незалежно від методу стимуляції, а питання, чи частіше відходить меконій в пологах після 40-го тижня, залишається відкритим, тому що такі пологи і стимулюються теж частіше.

Недавно було проведено дослідження, автори якого поставили запитання, чи дійсно внутрішньоутробне відходження меконію являє собою ризик аспірації меконію (стан, при якому меконій потрапляє в легені новонародженого до або під час пологів – прим ред.). Воно давнє, але велике – розглядається майже тисяча пологів «з більшою чи середньою кількістю меконію» в водах.

Дослідниками були встановлені різні фактори, що впливають на кількість меконію; але всього кілька дітей з кожної сотні дійсно продемонстрували синдром аспірації меконію (САМ), хоча у всіх досліджуваних дітей меконій відійшов внутрішньоутробно (САМ виявлений у 39 немовлят з 937).

Стимуляція тісно пов’язана і з внутрішньоутробним відходженням меконію, і з аспірацією меконію, але (і це стало несподіванкою для всіх), ПЕРЕНОШЕНІСТЬ була фактором ризику для розвитку синдрому аспірації меконію: САМ рівномірно розподілився серед жінок, які народжували на різних термінах.

Наявність САМ було прямо пов’язане з великою кількістю меконію у випадках, де були інші чинники ризику, – необхідність в реанімації новонародженого, слабкість серцевих скорочень, кесарів розтин.

Стимуляція пологів прямо виявилася пов’язана з САМ. 

Ми знаємо, що у малюків, народжених в стимульованих пологах, меконій у водах зустрічається частіше, частіше зустрічається і САМ. Логічно було б припустити, що ми частіше зустрічаємося з внутрішньоутробним виділенням меконію в пологах після 40-го тижня через те, що стимуляція на такому терміні набагато більш ймовірна, ніж на терміні до 40 тижнів.

Це дослідження підтверджує те, що більшість з нас і так знає: сам по собі меконій «рідко являє собою проблему». Навіть якщо він густий. Аналіз виявив тільки шість чинників ризику для розвитку САМ з високою ймовірністю:

• госпіталізація зі стимуляцією в разі падаючого серцебиття плода (OР 6,9)

• необхідність ендотрахеальної інтубації новонародженого або використання відсмоктування на рівні нижче голосових зв’язок (OР 4.9)

• оцінка за шкалою Апгар через хвилину після народження 4 або нижче (OР 3.1)

• пологи за допомогою кесаревого розтину (OР 3.0)

• попередні пологи за допомогою кесаревого розтину (OР 2.5)

• куріння матері показало найнижчий ризик САМ (OР 0.07)

Поділитися в...

Вас може зацікавити...