Медитація в період вагітності

Медитація в період вагітності

Вагітність – це найпрекрасніший, хвилюючий і емоційно насичений період життя кожної жінки. Це особливий час, коли виникають нові відчуття, турботи і тривоги. Майбутню маму починають турбувати страх і тривоги: чи все йде, як потрібно, як там крихітка,чи добре себе почуває, чи нормально розвивається і т.д. Для того, щоб трохи розслабитися, зняти напругу і заспокоїтися, можна спробувати використовувати такі техніки самодопомоги, як медитація або афірмації. Слово медитація – з латини означає – розмірковую, обмірковую.

Аффірмація (від латинського Affirmatio – підтвердження) – це коротка фраза,яка містить вербальну формулу,що при багаторазовому повторенні закріплює образ або установку в людській підсвідомості, сприяючи поліпшенню його психоемоційного фону і стимулюючи в його житті позитивні зміни. Це простий і ефективний спосіб закріпити себе в сьогоденні, усвідомити і прийняти цей чудовий період – період материнства. За допомогою цього простого і доступного способу можна трошки гармонізувати свій внутрішній стан, підвищити настрій, налаштуватися на контакт і спілкування з малюком.

Готуємося до медитації.

1. Вибираємо тихе,затишне місце. Підготуйте місце для медитації. Головне, щоб було тепло, тихо,сухо. На тлі можна неголосно включити спокійну музику.

2. Одяг в якому ви будете медитувати повинен бути зручним, просторим,краще – в світлих тонах.

3. Подбайте, щоб вас ніхто не потурбував.

4. Під час медитації шлунок і сечовий міхур повинні бути порожніми.

5. Виберіть будь-яку зручну для вас позу (на ліжку, на підлозі, в кріслі). Якщо поверхня тверда, підстеліть під сідниці складену ковдру або килимок. Наприкінці другого і на початку третього триместру, ви можете медитувати,лежачи на лівому боці.

6. Спина повинна бути максимально пряма і розслаблена – це важливо.

Постарайтеся максимально розслабитися, поступово розслабляючи кожен м’яз свого тіла: м’язи плечового пояса, верхні кінцівки, м’язи живота, стегон і сідниць, гомілки,стопи. І звичайно ж особа, м’язи обличчя теж повинні бути розслаблені.

Після цього пробуємо зосередитися на диханні. Дихання рівне, спокійне. Спостерігайте, як з кожним вдихом ваше тіло насичується киснем, як він поступово заповнює собою кожну клітинку, проникаючи в кожен куточок вашого організму. А з кожним видихом плавно покидає вас, залишаючи за собою спокій і гармонію.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...