Медики прийняли пологи усередині томографа

071Німецькі медики умовили 24-річну дівчину народжувати прямо в томографі. Майбутня мати згодилася на це заради науки. Лікарі пояснили їй, що таким чином можуть бути одержані безцінні дані з приводу процесу народження дитини, які в майбутньому можливо використовувати для порятунку людських життів. Процедура проводилася в берлінському госпіталі Шарите.

Гінеколог Ернст Бейндер заявив, що самі пологи протікали цілком нормально, а томограф зафіксував всі рухи дитини усередині мами аж до його появи на світ. Лікарі навіть змогли відстежувати серцебиття малюка.

"Тепер ми змогли побачити всі деталі, про які раніше могли тільки припускати, – заявив доктор Бейндер. – Одержані нами знімки дивовижні, і вони доводять, що народження дитини є справжнім чудом".

Як повідомило керівництво лікарні, в експерименті згодилися взяти участь декілька вагітних, так що найближчим часом в томографі народять ще п’ять жінок. Хоча більшість подібних апаратів має довгасту форму, що чимось нагадує широку трубу, фахівці з Шарите створили спеціальний відкритий сканер, в якому знайшлося місце не тільки для породіллі, але і для команди медиків. Перші пологи в томографі відбулися 20 листопаду.

Тепер учені одержать в своє розпорядження унікальні знімки, які можуть допомогти у визначенні причин багатьох родових дефектів і ускладнень, а також особливостей пологів, що вимагають кесаревого розтину. Підготовка до експерименту склала два роки.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...