Медикаментозна стимуляція пологів

stimulyaziyaПісля проведення УЗД лікар може прийти до висновку, що ви переношуєте вагітність. А при переношуванні плацента починає гірше функціонувати і дитина починає відчувати дискомфорт. У таких випадках гінеколог направляє вагітну на стимуляцію пологової діяльності.

Ознаки переношування вагітності: 

• відносне маловоддя

• плацента стала тоншою

• кістки черепа у малюка потовщені

• гестоз та інше.

Для того, щоб привести організм до пологів, акушери можуть застосувати кілька варіантів збудників.

Амніотомія розрив плодового міхура штучним шляхом.

Під час процедури породілля не відчує ніякого болю, а пологовий процес починається через 2-3 години.

Гель з простагландинами, який вводять у матку жінки.

Простагландини — це гормональні речовини. Вони беруть участь у процесі скорочення матки. Їх застосовують, коли розкриття шийки матки не більше 4 сантиметрів. Процедура введення гелю безболісна і через 10 годин почнеться пологова діяльність.

Якщо у жінки є пологова діяльність, але вона слабка, то її стимулюють. Родова діяльність вважається слабкою, якщо механізм пологів запущений, перейми вже регулярні, а розкриття занадто повільне. Оскільки тривалі пологи небезпечні для здоров’я малюка, фахівці нерідко використовують стимуляцію. Найчастіше для стимуляції використовується окситоцин.

Окситоцин — це такий гормон, який виробляє головний мозок. Він підвищує активність матки. Його використовують при відкритті шийки матки від 5 і до 12 сантиметрів. Ці препарати вводяться внутрішньовенно, через крапельницю. Якщо ж по закінченні  -6 годин реакції на препарат немає, розродження проводитися шляхом кесаревого розтину.

Протипоказання до стимуляції: 

• гіпертонія;

• якщо у плода спостерігається хронічна гіпоксія;

• на матці є рубець;

• пологова діяльність провокує розвиток певного захворювання, яким страждає породілля.

Зараз точиться дуже багато суперечок з приводу того, чи потрібна стимуляція. Стимуляція пологової діяльності вважається агресивним акушерством. Звичайно ж, немає ніяких сумнівів, що буде краще, якщо жінка буде народжувати самостійно, без зайвих втручань. Але як же бути, якщо маляті загрожує небезпека? Чи варто в такому випадку так сильно довіряти природі і ризикувати життям малюка, якого ви чекали весь цей час?

Легких вам пологів!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...