Медикаменти і вагітність

063До таких препаратів, які можуть приводити до формування вад розвитку у плоду, відносяться, наприклад, ліки для лікування гіпертонії (еналаприл), цукрового діабету, епілепсії (вальпроєва кислота), антикоагулянти (кумадин), деякі гормональні препарати, до складу яких входять чоловічі статеві гормони – андрогени і інші.

Проте, якщо через ті або інші причини ви приймаєте ліки і боїтеся, що вони можуть викликати вади розвитку у майбутнього малюка, у жодному випадку не покидайте їх використання без попередньої консультації з лікарем. Різке припинення лікування може набагато гіршим чином позначитися на нормальному перебігу вагітності, ніж сам прийом препарату. Обговоріть з вашим лікарем можливий вплив на вагітність тих ліків, які ви приймаєте. Якщо це необхідно, лікар може порекомендувати вам адекватну заміну, з мінімальним ризиком для майбутньої вагітності.

Якщо виникла необхідність в лікуванні, завжди ставте лікаря до відома про те, що плануєте вагітність, щоб лікар призначив вам безпечні для вагітності ліки.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...