• Без категорії

Масаж щоб розслабитися

Масаж щоб розслабитисяПологи – важка робота для мами і малюка. Для того, щоб родові перейми були ефективними, дуже важливо повноцінно розслаблятися, але як же важко це часом зробити! Потрібні помічники, і зараз ми познайомимося з одним з них – масажем.

Чому допомагають дотики і розтирання? Тому, що нервові імпульси, що повідомляють мозок про тиск (натискання), біжать швидше, набагато випереджаючи сигнали від матки, що скорочується. Також швидко бігає відчуття температури, а це означає, що теплі руки і грілка або холодний компрес теж можуть допомогти полегшити перейми.

Отже, приступимо:

1. Легкі погладжування нижньої лінії живота, що летять, від центру до боків. Нижня лінія живота відмічена складочкою прямо над лінією волосся. Якщо масаж планує робити чоловік, то покажіть йому, де це :-), тому що для татуся часто низ живота – це все, що нижче за пуп :-)). Насправді різниця в цих сантиметрах – істотна.

Ще один важливий момент – абсолютна відсутність надавлювання і тертя. Цей масаж можна порівняти з лоскотом – пальці, що летять, злегка торкаються, лоскочучи рухомою тканиною сорочки шкіру живота. Тренуйтеся до пологів і особливо тренуйте тата: його руки сильні – це здорово, але під час масажу зайве. Цей тип масажу чудово допомагає безпосередньо під час перейми.

2. Натискання і масаж гребенів клубових кісточок. Намацавши ці дві вершини, спробуємо запустити під них пальці і натискати, неначе хочемо розсунути свій таз. Також можна робити кругові рухи пальцями, масажуючи ці кісточки з усіх боків.

Звичайно такий масаж достатньо відчутний і поза пологами – для когось приємний, а для когось є хворобливим. Це підтверджує високу чутливість нервових закінчень, що до них підходять, стимулювання яких відволікатиме мозок від відчуттів, що йдуть від матки, що скорочується.

3. Різноманітні масажі області ромба Міхаеліса (поперек), особливо його верхівок (знаходяться приблизно в р-ні ямок). Це можуть бути сильні натискання кулаками, розтирання ребрами долонь в горизонтальній і вертикальній площинах, точкові бродячі масажі всіма або тільки великими пальцями.

Такі масажі можуть допомагати як під час перейм, так і між ними – щоб розслабитися і повноцінно відпочити. Сильні натискання кулаками і подушечками пальців прекрасно допомагають зняти залишкові відчуття після завершення перейми, роблячи відпочинок між переймами глибшим і ефективнішим. Також можна прочитати статтю “Секрет женской красоты” для того щоб детальніше взнати які зони варто масажувати.

4. Розтирання кулаками або долонями зовнішньої поверхні стегон – теж чутливе і теж може допомогти як при переймах, так і між ними.

Декілька слів про те, як зробити масаж справжнім помічником. Попрактикувати під час вагітності – в пологах немає знань і конспектів, тільки навики. У пологах робити тільки те, що подобається, і лише так, як допомагає. Якщо масаж робить партнер, то від нього потрібна уважність і чутливість до сигналів і бажань народжуючої мами, велика уважність і гнучкість. Від мами ж вимагається в міру своїх можливостей повідомляти про свої бажання і відчуття і в жодному випадку не терпіти ті дії партнера, які перестали допомагати. Якщо відмінний масаж, що допомагав декілька годин підряд, раптом викликає роздратування, значить, пора його змінити або відмінити зовсім – кожен етап пологів має свої потреби, тому слухатимемо себе і догоджатимемо своїм відчуттям. Якщо масаж не став в нагоді зовсім (буває і так, і це нормально), не приймаємо близько до серця, а шукаємо в нашому арсеналі навиків (нагадаю, навиків!) інші засоби для полегшення відчуттів і розслаблення.

Успіхів!

Джерело: www.uaua.info

Поділитися в...

Вас може зацікавити...