Масаж для новонароджених крихти

Масаж для новонароджених крихти
Фахівці в усьому світі відзначають, що масаж благотворно впливає на здоров’я малюка! Це ефективний спосіб зміцнити м’язи малюка і налагодити систему травлення, а ще масаж – хороша профілактика захворювань, яка додатково допомагає злагодженій роботі всіх систем в організмі. Але найголовніше: через ніжні теплі дотики люблячих рук ми вибудовуємо тісний зв’язок з нашим малюком, даруючи йому найпозитивніші емоції!

Як краще робити масаж маляті?
Проконсультуйтеся з вашим лікарем і отримаєте корисні рекомендації. Не забувайте, якщо загальнозміцнюючий масаж ви можете освоїти самі, то лікувальний масаж повинен робити тільки фахівець.
Краще починати робити масаж, коли малюкові виповниться 1 місяць.
Як і у всьому, в цій справі головне – регулярність. Виділяйте на масаж 10 хвилин в день.
Завжди робіть масаж в гарному настрої. Посміхайтеся і розмовляйте з малюком – дитячі психологи прийшли до висновку, що це корисно для психіки і розвитку дитини.
Слідкуйте за тим, щоб ваші руки були теплими, м’якими і приємними на дотик.
Всі ваші рухи повинні бути плавними і легкими. Починайте з поглажування, а коли малюк звикне, поступово додайте невеликі розтирання і вібрації (струшуванні ручок і ніжки).
Оптимальний час для масажу – день, приблизно через годину після годування. Але якщо малюк вередує і не в дусі, не наполягайте і краще перенесіть сеанс.
Малюкам грудного віку не варто робити масаж довше 10 хвилин.

Комплекс вправ
Для живота. Починаючи з 3 тижнів у малюка можуть початися кольки. Щоб йому допомогти, масажуйте живіт дуже легкими круговими рухами за годинниковою стрілкою. Читайте докладніше про те, як допомогти дитині при кольках.
Для грудей. Спочатку виконуйте кругові погладжування за годинниковою стрілкою, а потім переходите до легких вібрацій (для цього обхопіть грудну клітку малюка долонями так, щоб чотири пальці розташовувалися знизу, а великі пальці знаходилися зверху. Дуже легко потрясіть дитину).
Для рук. Спочатку погладьте ручки, а потім розведіть їх в сторони і злегка струсіть.
Для ніг. Підійдуть легкі погладжування однією долонею або двома.
Для спини. Дуже важливо знати, що немовляті не можна масажувати область хребта. У цьому віці спинку можна тільки ніжно гладити. Для цього покладіть дитину на живіт. Тепер одну руку покладіть дитині на попу, а іншою повільно водіть від потилиці вниз і назад. При цьому можна чергувати тильну і внутрішню сторони долоні. Така техніка дуже добре розслабляє і заспокоює малюка.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...