Марновірства вагітних

Марновірства вагітних Вагітні жінки ніби магнітом притягають до себе порадників і доброзичливців. Кожен хоче розповісти майбутній мамі, як їй потрібно поводитися, щоб все було добре. Іноді згадують про такі прикмети, від яких просто волосся дибки стає.

Давайте розберемося, які марновірства вагітних найбільш популярні і які з них дійсно виправдані.

Вагітній не можна стригти. Підстригаючи волосся – укорочуєш життя дитині

Це марновірство абсолютно нічим не підтверджується з медичної точки зору. Навпаки – під час вагітності волосся росте сильніше, густіше. І тримати їх в порядку, своєчасно підстригаючи, просто необхідно. Тим паче, що після появи малюка до перукаря буде вибратися не так просто. Інша справа – фарбування волосся. З цим можна і почекати, особливо в першому триместрі вагітності, оскільки до складу фарб входять речовини, які навіть в невеликих дозах є токсичними, і їх “знешкодження” створює зайве навантаження на печінку майбутньої мами.

Вагітній не можна в’язати і шити, оскільки дитина може заплутатися в пуповині

Цей забобон дійшов до наших днів з часів Русі, коли багато дітей народжувалося з обвиванням, а повитухи не уміли справитися з цією проблемою. Щоб зняти з себе відповідальність за смерть дитини, у всьому обвинувачувалася мати, яка в’язала або шила. А в’язали у той час практично всі, оскільки більше нізвідки було взяти одяг для крихітки. Сьогоднішня медицина не забороняє, звичайно ж, ні в’язати, ні шити. Навпаки – заняття рукоділлям заспокоюють і розслабляють, так що вони навіть корисні для вагітних.

Не можна нікому розказувати про свою вагітність і про дату пологів

Що стосується цього марновірства, то його і в наші дні дотримується багато хто. Але річ не в тому, що чиєсь чорне око нашкодить малюку (хоча і в це деякі вірять), а у тому, що багато жінок відчувають себе спокійніше, поки їх вагітність зберігається в таємниці і їм не дошкуляють розпитуваннями і порадами. Те ж відноситься і до дати пологів. Деякі жінки вважають за краще не розказувати про неї, щоб не відповідати потім на питання численних знайомих: “Як? Ти ще не народила? “.

Не можна наперед готувати придане

Походження цього марновірства дотепер до кінця незрозуміло. З одного боку, так на Русі боялися звернути на себе увагу потойбічних сил, з іншою – це пояснювалося тим, що малюки доношували одяг за старшими братами і сестрами, а на пелюшки і сорочечки розривалася батьківська сорочка. Ось і тягнули до останнього. Але в той же час, задовго до народження дитини мати вишивала йому одяг, а батько майстрував колиску… Як би там не було, сьогодні всі ці заборони неактуальні. Якщо у майбутньої мами є сили і бажання ходити по магазинах – це піде їй тільки на користь, оскільки принесе позитивні емоції. Існує ще безліч подібних заборон і прикмет, які не мають ніяких серйозних підстав.

Наприклад, такі:

  • вагітній не можна відмовляти в їжі, інакше у неї будуть важкі пологи, а у того, хто відмовив, – багато горя;
  • при майбутніх мамах не можна лаятися, тому що у дитини буде родима пляма (плями не буде, звичайно ж, але лаятися все одно не варто);
  • не можна фотографувати і малювати вагітну жінку, тому що дитина зупиниться в розвитку (а як же народжували зірки шоу-бізнесу, яких постійно фотографують? Та і взагалі, вагітність така прекрасна! Її просто необхідно відобразити на згадку!);
  • вагітній не рекомендується їсти яйця з двома жовтками, оскільки від цього можуть народитися двійнята (а яйцеклітини і сперматозоїди, виявляється, ні при чому).

В той же час, деякі марновірства цілком справедливі і підтверджуються медичними фактами. Наприклад:

Вагітній не можна піднімати руки вище за голову, тому що дитина може заплутатися в пуповині

У цій стародавній пораді є раціональне зерно. І справа не в пуповині, заплутатися в якій може тільки сам малюк, якщо вона буде дуже довгою (що закладене генетично). Річ у тому, що при тривалому стоянні з піднятими руками можлива гіпоксія плоду (недостатнє постачання киснем), а також може відбутися виливання навколоплідних вод і, як наслідок, – передчасні пологи. Тому, краще не ризикувати, а довірте розвішування білизни чоловіку або комусь з близьких.

Вагітній не можна спати на спині: малюк може задихнутися

Дійсно, таке положення є не найкращим для вагітної, оскільки може виникнути синдром здавлення нижньої порожнистої вени, який чреватий неприємними наслідками. Звичайно, так відразу малюк не задихнеться, але кровообіг порушується, внаслідок чого плід гірше забезпечується живильними речовинами і киснем. В особливо важких випадках можлива гостра гіпоксія плоду.

Мали рацію наші предки і тоді, коли не дозволяли вагітним грати з кішками (це зараз всі знають про токсоплазмоз, а тоді – звідки?) або коли не радили їсти червоні ягоди, тому що дитинча народиться рум’яним. Звичайно, рум’яним – у нього може бути діатез! Велика частина марновірств не має ніяких підстав. Для майбутньої мами найважливіші одержувати задоволення від свого стану, а не переживати через те, що десь її сфотографували, або що чубок, що відростив, закриває очі. Вагітним можна все! І навіть – трішки більше.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...