• Без категорії

Мамина спина після пологів

Мамина спина після пологівВиписка з пологового будинку – це завжди свято. Мамі дарують квіти і подарунки, тато напередодні зробив генеральне прибирання і, можливо, навіть взяв пару тижнів відпустки, щоб допомогти дружині прийти в себе після пологів. Родичі по черзі навідуються в гості, подивитися на милого немовля, а заодно і підсобити, хто чим може.

Але свята, як відомо, рано чи пізно закінчуються. Папі і бабусям потрібно працювати. Мама, ледь оговтавшись, залишається один на один з величезним вантажем проблем і турбот. Щоб забезпечити новонародженому достатню увагу і догляд, жінці потрібно море терпіння, а також … чимала фізична сила.

Вчені якось підрахували, що в середньому за добу, просто беручи малюка на ручки, щоб перенести в коляску в іншу кімнату, мама сумарно піднімає вагу близько 900 кг! А якщо у крихти постійні коліки або ріжеться зубок … Бувають дні, коли немовля не злазить з рук годинами. Тільки задумайтеся, скільки доводиться, в буквальному сенсі слова, винести нашому хребту. Так що, коли наступного разу вам захочеться ввечері заплакати від втоми, а чоловік в черговий раз буде дивуватися: чому ти скаржишся, це я весь день працював, – просто покажіть йому ці цифри.

Після проведення цих досліджень, деякі лікарі все частіше схиляються до думки, що причиною перевтоми є не стільки нестача сну, як вважалося раніше, скільки непосильне навантаження на руки і хребет.

Результатом активних вправ з підняттям важкого зазвичай стають болі в спині. Але не тільки маленька Капризулька служить причиною серйозних нездужань.

На останніх місяцях вагітності м’язи живота сильно розтягуються і трохи розходяться в сторони. А, як відомо, коли щось в природі додається в одному місці, то убуває в іншому. Результат такого переростяження – закономірна деформація м’язів попереку. І, як наслідок, будь-яке підняття ваги, особливо необережне, викликає гострий біль.

Причиною нездужань можуть послужити також травми під час пологів: зміщення стегнових суглобів і окремих хребців. (Втім, таке трапляється рідко).

Що робити

На жаль, приймати знеболюючі засоби годуючій мамі категорично заборонено. Причому в будь-якій формі: як внутрішньо, так і зовнішньо (у вигляді мазей і кремів). На допомогу може прийти прогрівання поперекового відділу. Тепло розслаблює м’язи і зв’язки, знімає спазм.

Крім того, необхідно привчити себе дотримуватися наступних правил:

Піднімаючи дитину, присядьте перед нею навпочіпки, візьміть на руки і випрямляйтеся, тримаючи спину рівно. Таким чином, навантаження лягає тільки на м’язи ніг (там хребців немає, а значить і зміщуватися нічому).

Пеленальний столик і підставку під ванночку відрегулюйте по висоті, відповідно своєму зросту.

Під час годування виберіте позу при якій хребет не відчуває навантаження. Наприклад, лежачи або сидячи, підклавши під малюка подушку відповідної висоти.

Носіння немовляти дуже корисно. «Ручні» домашні дітки розвиваються набагато краще, ніж, приміром, ті нещасні малюки, які потрапили в дитбудинок або до недбайливих батьків. Але все добре в міру. Не варто жити з дитиною в руках. Після тримісячного віку починайте потихеньку привчати дитину до самостійності.

Якщо ж карапуз активно наполягає на постійній маминій присутності, принаймні, використовуйте слінг.

Не забувайте, що щодня ви піднімаєте не тільки дитину, але і свою власну вагу. (З’ясувати, чи відповідає ваша маса нормі можна при допомогою індексу ІМТ, дані про який широко поширені в інтернеті. Або скористайтеся менш точним, але простим способом: відніміть від свого росту в сантиметрах 100, якщо результат приблизно дорівнює масі в кілограмах – все чудово, ні – вам є над чим попрацювати).

Регулярно робіть комплекс вправ для спини.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...