Мамина помічниця

Мамина помічниця Народження дочки в родині само собою припускає, що надалі з неї виросте справжня мамина помічниця. Але не варто нав’язувати цей «статус» дитині насильно. Правильне виховання дівчинки допоможе їй у подальшому стати не тільки маминою помічницею, але і відмінною господарською дружиною і матір’ю.

З раннього віку привчайте дитину прибирати за собою – заправляти ліжко, складати на місце іграшки після ігор. Можете залучати доньку і до прибирання квартири. Намагайтеся нагадувати про те, що будинок повинен бути чистим і затишним. Якщо ваша донька зовсім маленька, довірте їй протерти пил, красиво розставити свої іграшки і предмети інтер’єру, помити нескляний посуд. Не забувайте про те, що мамина помічниця потребує постійних заохочення, хваліть, говоріть про те, що не впоралися б із прибиранням самостійно і т.д.

Якщо прибирання приміщень не викликає у малятка особливого натхнення, спробуйте знайти компроміс, наприклад: «Зараз ти допомагаєш мені, ми справляємося з цим швидше разом, а значить швидше підемо гуляти» і т.д. Якщо дитина сама поривається щось зробити, ні в якому разі не забороняйте, навіть якщо завдання складне для неї, просто спробуйте зробити це разом – наприклад, якщо мова йде про управління побутовою технікою або різкою продуктів.

Донька може допомогти вам і на кухні – почистити фрукти, щось помити, змішати інгредієнти. Для посилення мотивації діліться власним досвідом, розкажіть про те, приготуванню яких смачних страв навчила вас мама в дитинстві чи вчителька в школі на уроках праці. Разом шукайте і пробуйте нові рецепти, не забувайте хвалити доньку перед родичами.

Так само можете прищеплювати дитині любов до ведення господарства. Яка мамина помічниця не любить на дозвіллі грати в ляльки, або «в сім’ю» з друзями? Слідкуйте, щоб в іграх були присутні елементи реального побутового життя, такі як приготування їжі і наведення порядку.

І на закінчення, найголовніше правило. Якщо щось не виходить, поправляйте дитину поблажливо, пояснюйте, як зробити так, щоб вийшло.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...