Мамина бібліотека

Мамина бібліотека

Відпустка по вагітності має безліч позитивних нюансів. У тому числі наявність великої кількості вільного часу, який можна і потрібно використовувати з розумом. Що, власне, більшість матусь, з успіхом, роблять, присвячуючи себе читанню корисних статей про пологи і розвиток малюка. Але, як говорилося в тій рекламі, не всі книжки однаково корисні. Ми пропонуємо вам список популярних видань для вагітних жінок і молодих мам. Це книги, де толково і доступно написано про все, що нас хвилює протягом щасливих 9 місяців і багатьох подальших років.

Видання, присвячені особливостям очікування дитини та її розвитку

У більшості випадків ази необхідної інформації можна почерпнути з різноманітних брошур, які люблять «розкидати» медсестри в коридорах гінекології. Але ці буклети досить скупі і однобокі. Само – собою бажано дізнатися побільше про розвиток малюка в маминому животику і про те, які фізіологічні зміни відбуваються в організмі жінки. Хочеться відразу застерегти від однієї поширеної помилки. Будь ласка, не читайте медичних довідників та енциклопедій. Наукові талмуди містять неймовірну кількість інформації про всілякі, мислимі і немислимі, ускладнення. У житті вони трапляються вкрай рідко, але на сторінках наукової літератури концентрація лякаючих діагнозів досягає критичної точки, яку ранима нервова система майбутньої мами може не витримати. Тим не менш, знати, що відбувається з організмом необхідно.

Що можна порадити

В.С. Корсак, Г.Л. Громико «Вагітність і пологи. Поради лікаря »

Основні теми книжки – розвиток плода, резус-фактор, особливості переношеної вагітності та ін.

А. Ейзенберг, Х. Муркофф, С. Хатавей «В очікуванні дитини. Керівництво для майбутніх матерів і батьків »

Видання претендує на довідник, але написано простою доступною мовою. Автори описують фізіологічні зміни в організмі по місяцях. Дають хороші рекомендації, наприклад, про дієту, поведінку в пологах, подолання депресії та ін.

«Народити і відродитися». Це робота восьми голландських авторів, переклад популярного, у всьому світі, видання “Bevallen & Opstaan”.

Переклад книги адаптований для нашихчитачів. Тут можна зустріти цікаві розповіді про те, як народжували наші бабусі й мами, а також описи всіх можливих варіантів, що надаються сучасною медициною.

М. Оден. «Відроджені пологи»

Дуже цікаве видання, яке описує досвід французького лікаря Мішеля Одена, який упевнений, що пологи – це не тільки фізіологічний процес, а справжнє диво, яке від природи. У його приватній клініці жінки можуть народжувати так, як захочуть (лежачи, сидячи, стоячи, перебуваючи у воді). Медперсонал нав’язує свою думку тільки в тому випадку, коли це дійсно необхідно.

У. Серз, М. Серз «Ми чекаємо дитину», «Ваша дитина», «Біблія для батьків»

Марта і її чоловік Вільям Серз – одні з найбільш популярних в США педіатрів, а крім того, батьки вісьмох (!) Власних дітей. Можливо не всі їхні поради підійдуть вам, але погодьтеся, прислухатися до їхнього досвіду варто. Серз описують процес вагітності та пологів, дають безліч практичних рекомендацій.

А. Акін, Д. Стрельцова «Дев’ять місяців і все життя»

Автори цієї книги зібрали величезну кількість інформації про різні популярні варіанти проведення пологів і надали читачам відгуки про реальні історії, що відбулися в житті жінок.

А.Ю. Казанцева «Вагітність і фітнес. До і після пологів »

Ганна Юріївна, автор статті – професійний тренер з фітнесу, а, крім того, мама двох чудових малюків. Вона розробила свою власну систему, що допомагає вагітним залишатися в прекрасній формі і легко впоратися з пологами. Крім фітнесу, ви знайдете в книзі рекомендації з йоги та аквааеробіки.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...