• Без категорії

Мамин помічник

Мамин помічник

Змалку дуже корисно починати виховувати в дітях любов до чистоти і порядку.Чим швидше ваша дитина познайомиться з премудростями догляду за собою і першиминавичками праці по дому, тим більше вона буде це цінувати, коли подорослішає. Інавіть без постійних нагадувань з боку батьків.

Чи потрібна малюкові зубна щітка, дзеркало, відпрасовані маєчки та штанці? З подібними питаннями стикається кожнамолода мама. Звичайно, потрібні! Раннє навчання догляду за собою допомагаєстановленню і зміцненню основних навичок. Привчати малюка до акуратності ніколине рано! Це потрібно не тільки для його самостійності, а й для того, щоб вінміг поважати і цінувати чужу працю.

Почнемо з дзеркала. Запропонуйте дитині підійти до дзеркала після обіду іподивитися на своє личко. Нехай він відзначить свій брудний рот і щічки.Запропонуйте маленькому бруднулі усунути цейнепорядок – помийте личко і надайте можливість карапузові самому помити ручки.А потім знову підведіть до дзеркала. Обов’язково похваліть його за виконануроботу, відзначте, який він тепер став чистий і красивий.

Перед прогулянкою нехай дитина підходить до дзеркала і дивиться – чиправильно ви її одягли, а ви акцентуйте увагу на одязі, її чистоті йакуратності. Зверніть увагу на те, що не можна виходити на вулицю зрозстебнутими штанцями і в брудній футболці.

У міру того, як дитина дорослішає, збільшується і обсяг маминої роботи подому. Постійний бардак і хаос – основний головний біль молодих мам. Щобполегшити роботу собі і, одночасно, привчити діточок до порядку – залучайте їхдо прибирання разом з вами. Можна виділити карапузові ганчірочку. А коли вінщось проллє – покажіть, як можна за допомогою ганчірочки усунути калюжу.Безсумнівно, дітворі подобається приносити користь батькам і отримувати похвалуза свої старання. Хваліть дитину обов’язково після кожної спроби вам допомогти.

Щоб у майбутньому дитина сама стежила за своїми речами, вже здитинства треба привчати її до прання. Нехай почне з маленьких носочкув. Уже в рік з невеликим малюки можуть возитися зшматочком мила і своїми брудними носочками. Головне – показати, як це робиться.І ніколи не залишайте маленьких дітей без нагляду. Звичайно, зараз у багатьохбудинках є пральна машина -автомат. Але й тут дітлахів можна залучати додопомоги – розсортувати речі, витягнути білизну з машинки і розвісити, щобвисохло.

Залучайте дитину прибирати за собою іграшки, книжки та одяг в ігровійформі. Розкажіть, як це важливо, щоб все лежало на своїх місцях. Не требазмушувати і кричати на дитину. Все має бути дружелюбно і ласкаво. Можнасказати, що іграшки дуже втомилися, тому їх необхідно скласти в коробку. Вонипосплять, а потім знову будуть грати з малюком. Під час прибирання звертайтеувагу дитини на кожну іграшку – її розмір, колір, форму. Це допоможе не тількинавести порядок, а й всебічно розвивати малюка.

До речі, ви можете замовити ремонт пральної машинки на сайті http://stir-services.com.ua/.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...