Мами-зозулі

Мами-зозуліВважається, що сила інстинкту материнства перекриває всі інші види інстинктів жінки. Чи так це? Адже останнім часом все частіше зустрічаються випадки офіційної або формальної відмови матері від власних дітей. Це так звані матері-зозулі.

Причини цього явища бувають об’єктивними і суб’єктивними, внутрішніми. Причини першого типу найчастіше соціально виправдані. Наприклад: молода мама, не отримує матеріальної підтримки від біологічного батька, що живе в глибокій провінції, де складно знайти роботу, відправляється у велике місто на заробітки, відвідуючи дитину приблизно раз на півроку. У цьому випадку соціум її навряд чи засудить, бо її материнський інстинкт не зник, просто турбота про дитину придбала іншу форму.

Зовсім інша історія і, на жаль, більш часта, пов’язана з жіночим алкоголізмом. Мати може як завгодно довго говорити про любов до власної дитини і її турботі про неї, що не заважає їй залишити малюка одного на кілька днів, навіть якщо в цей час за ним нікому доглянути. Тут причина ясна: алкогольна залежність матері-зозулі викликає деградацію, спотворюючи психіку жінки. Тому не доцільно залишати дитину на виховання у такої матері.

Існує і третій тип матерів-зозуль. Будучи здоровими жінками без вираженої потреби в коштах, вони кидають дитину на близьких родичів, частіше бабусь, рідше батька і просто виявляються нездатними до відповідальності. І ось тут треба відзначити утворилася в два останні десятиліття тенденція до того, що батьки з готовністю беруть всю турботу про дитину на себе, відвойовуючи право на нього у жінки. У цьому випадку причина неадекватного з точки зору психології материнства поведінки жінки полягає в порушеній системі цінностей, їх підміна. Любов матері трансформується в любов до задоволень. У числі її цінностей немає цінностей сім’ї, щасливого материнства, радості продовження себе в дітях. Найімовірніше у таких жінок структура особистості деформована спочатку або в процесі виховання: подібна система цінностей була закладена в батьківській родині.

Девіантна поведінка матері, або повна її відмова від материнства, відсутність почуття прийняття та безпеки у дитини загрожує вплітанням в його систему особистості стійкої тривожності, аж до невротичних розладів, запобігти і скоригувати які може тільки доросла любляча людина, що завжди знаходиться поряд.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...