МАМИ, НЕ РОБІТЬ ТАК: 5 ЗВИЧОК, ЯКІ ВБИВАЮТЬ ВАШЕ ЗДОРОВ’Я

Експерти розповідають, як правильно брати дитину на руки, чому шкідливо перекушувати фруктами і читати на ніч.

Щоб плекати і захищати своїх дітей, мама повинна бути здоровою. Вчимося піклуватися про себе.

Коли мама бере дитину на руки, зігнувшись, страждає її спина

При нахилі спини змінюється центр ваги. Вся вага – дитини і витягнутих рук мами – відводиться на поперековий відділ хребта. М’язи спини витягуються і напружуються, щоб утримати рівновагу. Звідси – болі в спині, грижі, захворювання хребта і варикозне розширення вен.

У рік дитина важить близько 10 кг. Якщо піднімати її з зігнутою спиною, хребет відчуває величезні навантаження. До ваги дитини потрібно додати вагу голови (5 кг) і рук (4-5 кг кожна). Виходить, поперековий відділ хребта повинен підняти 40-50 кг. А це мішок цементу!

Звичайно, це не означає, що улюблене дитятко не треба брати на руки. Треба. Тільки правильно.

Щоб підняти важку дитину, нахиляйтеся і згинайте коліна (а не спину).

Ви розтягуєте зв’язки і м’язи, але найнебезпечніше – збільшуєте тиск на міжхребетні диски.

Поїздка з дитиною в громадському транспорті в годину пік – страждають всі

Поїздка в автобусі або в метро з дитиною … Чим не атракціон? Просто треш! Сиве волосся на голові вам точно забезпечене. Гучні іграшки, ігри в проходах, висіння на поручнях. Пасажири щосили натякають вам, що пора б приборкати чадо?

Відволікайте дитину іграшкою або навіть гаджетом, якщо поїздка триває не довше 20 хвилин. Якщо дитина нервує або перезбуджена, говоріть з нею спокійно і врівноважено, щоб не посилювати тривогу.

Коли мама читає при недостатньому освітленні, страждають її очі

Читання в умовах поганого освітлення – при тьмяному точковому джерелі світла або з екрану смартфона – не кращим чином позначається на стані очей. Погане світло саме по собі не псує зір, але очі перевтомлюються набагато швидше. Вони напружуються, пересихають, сльозяться, читати стає дискомфортно. Тимчасова напруга очей пройде після короткочасного відпочинку.

Гірше йдуть справи з фіксацією погляду на близькій відстані: спершу розвивається «помилкова короткозорість», а потім може з’явитися і справжня.

Мамі необхідні вправи для очей і спеціальні краплі (продаються за рецептом лікаря). Інакше знадобляться окуляри, контактні лінзи або навіть лазерна корекція зору.

Нав’язлива тривожність мами з приводу здоров’я дитини – страждає її психіка

У дитини просто болить горло, а ви вже придумали йому симптом зараження стрептококами групи А, перечитали всі інтернет-форуми і діагностували чи інфекцію середнього вуха, то чи запалення нирок. Або якщо дитина не може заснути – ви хапаєтеся за телефон, щоб викликати швидку … І так кожен раз, варто тільки почути кашель з дитячої?

Найчастіше об’єктивних причин переживати за здоров’я дитини немає. Виключіть зовнішні джерела тривожності. Якщо є причини для занепокоєння – консультуйтеся з фахівцем, а не з інтернетом.

Боротьба за фігуру після пологів – страждає самопочуття

У більшості молодих мам немає особистих тренерів і фахівців з харчування, які розробляли б їм маршрут швидкого схуднення. А прийти в себе після пологів дуже хочеться, і привіт, виснажлива дієта в поєднанні з незбалансованими навантаженнями. Мама стає нервовою і дратівливою, спілкування з дитиною не в радість, так само як і відображення в дзеркалі.

Поетапне відновлення після пологів – це:

  1. Правильне харчування.
  2. Достатня кількість сну.
  3. Післяпологовий бандаж.
  4. Фізичне навантаження корисне, але повинні зажити шви і рубці.

Дроблене харчування замість нормальної їжі – страждає шлунок

Доїла за дитиною шматок уже холодної курки, закусила бананом, ніби як і поїла. А після відбою ще і смакотою себе нагородила: дитина пиріжок вже не відбере, а мама за цілий день заслужила! Ось і їсть вона то на ходу, то з холодильника, і все швидше-швидше. Це ж яке навантаження для шлунка – перетравлювати з’їдені всухом’ятку великі шматки …

Дроблене харчування може привести до діабету. Постійно перекушуючи, ви «смикаєте» важіль підйому інсуліну в організмі. Найгірше перекушувати фруктами.

Ідеальний режим харчування – 3-4 рази на день, без перекусів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...