• Без категорії

Мами, не поспішайте робити кесаревий

Мами, не поспішайте робити кесаревийМабуть, жоден фахівець хірургічного профілю не стикається так часто з вимогою операції, як акушер-гінеколог з вимогою кесаревого розтину. Проблема надмірно частого, необґрунтованого абдомінального родорозрішення лежить, на жаль, не тільки в медичній професійній площині.

Небажання лікарів терпляче і тактовно пояснити переваги пологів через природні родові шляхи, відсутність волі і згоду йти на поводі у жінки, а також боязнь ризику приводять до зростання частоти цієї операції.

Проте розплачуватися своїм здоров’ям кінець кінцем доводиться жінкам, оскільки численні післяродові ускладнення, тромбоемболія, анемія, загострення хронічних захворювань після кесаревого розтину зустрічаються в 3,5-4 рази частіше, ніж після природних пологів.

Особливої гостроти набула ця проблема в клініці екстрагенітальної патології вагітних.

Багаторазово доведено, що кесаревий розтин при переважній більшості хронічних (а тим більше гострих) хвороб не є найбільш вдалим способом родорозрішення.

Хворим то можна не знати цього, а ось те, що цього не знають лікарі жіночих консультацій, дуже погано.

А вони не тільки цього не знають, але щиро вірять, що творять благо, "морально готуючи" хворих до оперативного родорозрішення.

Ми провели спеціальне опитування вагітних з різними видами екстрагенітальної патології, що поступили для родорозрішення в наше відділення.

Виявилося, що майже в 40% (!) випадків дільничні акушери-гінекологи "настроювали" їх тільки на кесаревий розтин, який насправді був не потрібен.

Таку "підготовку до пологів" ми вважаємо не тільки не відповідною нормам лікарської деонтології, колегіальності, але і украй шкідливою для хворих, оскільки у них не формується відповідна домінанта, внаслідок чого родовий акт може протікати гірше, вірніше родовий акт взагалі відсутній.

Про діток кесарят взагалі окремою статтею. Це за визначенням інші діти з своїми особливостями про яких важливо і потрібно знати батькам.

Курси по підготовці до пологів настільки стали доступні у наш час за ціною, кількістю іякістю, що не дозволити собі цього просто неможливо.

Джерело: health-ua.com

Поділитися в...

Вас може зацікавити...