Мама і паління

Чоловік, що палить, сприймається суспільством як абсолютно звичне явище. Та і жінці, що палить, ми давно вже перестали дивуватися. Але саме вражаюче, що, побачивши на вулиці вагітну, що палить, або маму з коляскою, ми навчилися не звертати на це ніякої уваги.

Всі знають, що куріння шкодить здоров’ю. Але яку конкретно дію сигарети чинять на малюка, що ще не народився? Як і раніше існує величезний пропуск в знаннях про те, як куріння впливає на вагітність. А тим часом куріння обумовлює 20% народжень немовлят з недостатньою масою тіла, 8% передчасних пологів і 5% всіх смертей немовлят, ушкоджує легені і інші органи. Про зв’язок куріння з лактацією і годуванням говорили ще в 1902 році! Було відмічено, що у робітниць тютюнових фабрик, що палять, утворення молока було недосить, тому діти відставали в розвитку і хворіли.

Малюки, матері яких палили в період вагітності, більш дратівливі і частіше мають потребу материнській опіці. У дітей матерів, що палили щоденно в ранньому періоді вагітності, ризик аутизму (порушення здатності будувати відносини з іншими людьми) був на 40 % більше.

Ризик клишоногості серед дітей матерів, що палили протягом перших трьох місяців вагітності, вищий на 34%. Якщо куріння матері поєднується із спадковим чинником, то ризик клишоногості зростає в 20 разів.

Лікарі стверджують, що вірогідність появи діабету або ожиріння у дітей мам, що палять, на третину вища, ніж у тих, чиїх матерів не палили, коли були вагітні.

Майже у 20% дітей, страждаючих астмою, матерів палили протягом вагітності.

Причому результати досліджень розповсюджуються майже в тій же мірі і на пасивних вагітних курців. Треба помітити, що більшість жінок високо мотивована на припинення куріння під час вагітності. Не дивлячись на це, якщо майбутній тато продовжує палити, можливість успіху у жінки в спробі припинення куріння знижується. Деякі з чоловіків настирливо вимагали, щоб їх партнерки перестали палити, але рішуче відмовлялися зробити це самі, вважаючи, що їх куріння ніяк не пов’язано з вагітністю дружини

Часто майбутні матусі придумують всілякі мотиви не відмовлятися від куріння, на зразок того, що лікар заборонив відразу кидати, треба скоротити число сигарет і продовжити палити і так далі в тому ж дусі. Але як показують дані проведеного в Англії дослідження, у жінок, які зменшують число викурених сигарет під час вагітності, не наступає зниження рівня нікотину в організмі. Вагітним жінкам потрібно повністю припиняти палити, а не просто зменшувати число викурюваних сигарет.

Милі матусі, які ще доводи вам потрібні? Якщо Ви палите, то, мабуть, одним з найцінніших подарунків Вашій майбутній дитині стане відмова від цієї шкідливої звички!

Джерело: http://www.perinatal.org.ua/

НА ГОЛОВНУ— Вагітність, секс, поради

Поділитися в...

Вас може зацікавити...