Мама і бабуся: як знайти спільну мову?

мама і бабусяПісля народження дитини події зазвичай розвиваються по одному з двох сценаріїв: новоявлені бабусі або активно втручаються в життя молодої сім’ї, або, навпаки, на прохання про допомогу відмовляють. Як же тоді налагодити відносини?

Як пояснити мамі, що її гіперопіка після появи онуків не потрібна?

Дуже часто, коли з’являються онуки, твоя мама, починає згадувати, як це було у неї і активно намагається допомагати, втручатися, радити. Важливо зрозуміти, що мама почала проявляти гіперопіку ще з того моменту, коли ти їй сказала, що чекаєш дитину.

Всю вагітність важливо готувати бабусю до того, наскільки часто ти готова бачити її в своїй новій сім’ї і приймати її допомогу. Вона повинна зрозуміти, що вона – на закуску, що вона – десерт! Що вона для дитини – це прогулянки, ігри, радість! А батьки – це памперси, кольки в животі та інший побут.

Обов’язково частіше хваліть бабусь. Вони завжди відчувають, коли їх діти віддаляються від них до їх онуків. І дуже часто гіперопіка – просто спосіб зберегти контакт, впоратися зі страхом самотності і відчуттям непотрібності. Бабусі важливо дати зрозуміти, що вона цінна, що вона чи не наймудріша представниця роду.

Але при цьому не потрібно робити з бабусі головного радника – вона не повинна займати в сім’ї роль батька.

Мама – це любов, тато – дисципліна, а бабуся – це досвід і традиції. Якщо кожен на своєму місці – дитина росте в комфортному психологічному кліматі.

Чому сучасні бабусі відмовляються сидіти з онуками?

Причини можуть бути самі різні. Ось деякі з них:

– Інформаційне поле настільки розширило можливості комунікації, що, крім онуків, бабусі навчилися отримувати задоволення від спілкування в нових для них форматах;

– Бабуся не хоче сидіти особисто з твоєю дитиною. Як так потрібно було побудувати відносини з бабусею?

– Бабусі – в силу появи нянь і збільшенням батьківської тривожності за безпеку своїх дітей – бояться не виправдати надії після декількох колючих коментарів;

– Бабусі пам’ятають, що дитинство проходить дуже швидко, і вони хочуть вказати тобі, що твоїй дитині ДУЖЕ потрібна мама. Мама, а не тітка з думками про роботу і очима в гаджеті.

Задумайся, чи достатньо часто ти просиш батьків про допомогу, дбаєш про них так, щоб вони відчували повагу?

Немає заповіді «Люби батьків своїх», але є заповідь «Шануй батьків своїх». Не чекай, що батьки зміняться, і не намагайся їх змінити. Почни віддавати їм любов, увагу і повагу в односторонньому порядку.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...