Малюк за столом

Малюк за столом
Мила, добре вихована дитина – гордість батьків. Чим раніше почати вчити малюка етикету, тим краще він засвоїть всі правила і тим природніше буде себе вести. Це стосується і правил поведінки за столом.

Маленьку дитину краще годувати окремо від дорослих. На загальному столі буває занадто багато страв, які не повинні входити в раціон малюка. Не варто його провокувати, він обов’язково захоче спробувати незнайому їжу, буде просити і плакати.

Для прийому їжі слід обладнати спеціальне місце. Поки малюк не вміє ходити, це може бути високий стільчик зі столиком або крутецький стільчик для годування блум фреско, головне щоб йому було комфортно і безпечно. По можливості придбайте дитячий посуд. Невеликі зручні тарілки і чашки з яскравим малюнком привернуть увагу дитини.

Діти дуже рано виявляють цікавість до столових приладів. Дозвольте дитині взяти в руки ложку. Покажіть, як правильно її тримати. Звичайно, спочатку у неї не буде виходити і вам доведеться допомагати, але незабаром малюк навчиться їсти самостійно.

Коли дитина почне ходити, її можна пересадити за спеціальний дитячий стіл. Встановіть все так, щоб малюк міг сідати за стіл без вашої допомоги. Привчайте його до самостійності, запропонуйте йому розставити посуд на столі, познайомте з основами сервіровки.

Не вітаються перекушування між прийомами їжі. У дитини, яка весь день їсть цукерки і печиво, псується апетит. І за столом ласун їсти не захоче, буде вередувати. Краще дати солодке відразу після їжі.

Не дозволяйте малюку балуватися за столом. Якщо він вередує, кидається їжею, заберіть у нього тарілку і віддайте, тільки коли він заспокоїться. Ніколи не грайте з дитиною під час їжі, не намагайтеся відволікти його увагу, щоб запхати в рот зайву ложку каші. Розмовляйте з ним спокійним тоном, поясніть, наскільки корисно те, що він їсть.

З перших днів привчайте малюка правильно поводитися за столом. Слідкуйте, щоб він був завжди акуратним, що не паскудився під час їжі. Навчіть користуватися серветкою. Пояснюйте, що не можна кричати і голосно вимагати, а треба просто ввічливо просити, якщо чогось не вистачає.

Звичайно, малюк не відразу навчиться їсти правильно і красиво, але якщо ви будете спокійні і наполегливі, то до трирічного віку він освоїть основні правила поведінки за столом.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...