МАЛЮК І ВОДА – ЯК ПРАВИЛЬНО КУПАТИ НОВОНАРОДЖЕНИХ

Як правильно купати новонароджену дитину перший раз? Наскільки часто це потрібно робити? Чи можна купати малюка у великій ванні? Як купати новонароджену дитину у ванні?

Що таке купання для малюка? Це не тільки гігієна, а й загартовування, задоволення, ваше спілкування, адаптація до навколишнього світу і знайомство зі своїм тілом. Тому, якщо немає медичних протипоказань, починайте купати немовля через кілька днів після повернення додому. Для першого разу вистачить 10-15 хвилин, потім час купання сміливо збільшуйте.

Важливо з самого початку закласти певний режим, зручний мамі і малюкові, і організувати порядок, який крихітка швидко засвоїть. Підберіть відповідний час, коли дитина сита і при цьому ще не хоче спати.

Чи потрібно чекати, поки заживе пупкова ранка?

Якщо впевнені в якості води, можна не чекати повного заживання, головне, акуратно обробити і просушити її після купання. Якщо ж є сумніви або тривога – використовуйте кип’ячену воду, поки ранка не заживе.

Як купати немовля: що знадобиться?

1. Чиста ванночка. Починати краще з неї, особливо, якщо ви поки відчуваєте себе невпевнено; вона повинна бути глибокою настільки, щоб налита вода покривала тіло немовляти. Переконайтеся, що ванночка знаходиться на стійкій поверхні і не ковзає.

2. Ватні диски для протирання очей і ватні турунди для просушування вух.

3. М’який рушник або пелюшки. Після купання дитину не витираємо, а акуратно промокаємо рушником або пелюшкою.

4. Одяг. Одягніть дитини відразу у ванній, щоб різкий перепад температури не відклався неприємним спогадом про купання; в подальшому відносьте грудничка, загорнутого в рушник, на пеленальний столик і завершуйте переодягання там – це підсилить ефект загартовування.

5. Мило.Чи потрібно мити дитину з милом кожен раз? Ні, достатньо 1-2 разів на тиждень, в залежності від стану шкіри малюка. Купання – це в першу чергу допомога в адаптації дитини до світу, стимуляція його життєвих сил і ще один спосіб спілкування з люблячими його дорослими.

6. Глечик з теплою водою для ополіскування і / або умовно.

7. Масло або присипка, якщо шкіра потребує додаткового догляду.

8. Гребінець. Якщо необхідно вичесати скориночки на голові, змастіть їх маслом за 40-60 хвилин до купання.

Скажемо окремо про температуру води: починати краще з комфортної температури в діапазоні 34-37 градусів, поступово знижуючи її до 28-30, щоб знайти оптимальний варіант саме для вашої дитини і ваших цілей. Прохолодна вода буде стимулювати дитину до активного руху, що корисно для здоров’я, гарного апетиту і сну, а тепла – допоможе розслабитися.

Додавати в воду трави або морську сіль? У цьому питанні все індивідуально, тому що і трави, і морська сіль можуть надавати різний вплив на різних дітей. Традиційно рекомендують додавати в воду настій череди, який благотворно впливає на шкіру. Що стосується солі, то після неї рекомендується прополоскати грудничка прісною водою.

Важливо, щоб ви і немовля були спокійні і протягом усього купання у вас зберігався зоровий і тактильний контакт. Розмовляйте з малюком, говоріть про те, що відбувається, що ви робите або збираєтеся робити. Деякі мами розповідають потішки або співають пісеньки, і це додаткове задоволення і користь! Під час купання підтримуйте голову і шию дитини над водою, а другою рукою зачерпуйте воду і поливайте її тіло, намилюйте або просто злегка погладжуйте. Пізніше перед самим купанням можна робити легкий розігріваючий масаж або гімнастику.

Чи можна купати новонароджених у великій ванній і коли варто починати?

Це залежить від вашої готовності та готовності немовляти і від умов, в яких ви живете. Якщо велика ванна відповідає вимогам гігієни і ви впевнені в якості води, починати купати немовляти в великій ванні можна з перших тижнів. У цьому є ряд переваг: велика свобода рухів, а значить, велика фізична активність; у такій ванній повільніше холоне вода, значить, можна безбоязно продовжувати час купання. Але якщо дорослий знаходиться не в ванні з малюком, а поруч – це немаленьке навантаження на спину. Ну і, можливо, з психологічної точки зору вам і дитині комфортнішим буде поступовий перехід від ванночки до великої ванни.

Як часто купати новонароджену дитину?

Купайте малюка щодня. Це загартує його і сформує певний режим, а порядок допомагає дитині відчувати себе спокійно і налаштовуватися на чіткі орієнтири в навколишньому світі. Крім того, це чудовий час для спілкування і спільного задоволення. Сміливо підключайте до процесу татусів – це зміцнить відносини з малюком і подарує обом нові, важливі відчуття і переживання.

Головне, пам’ятайте: купання новонародженого – перш за все, задоволення і позитивний досвід. Так що, якщо малюк починає чинити опір, шукайте причину, спостерігайте за ним і не бійтеся змінювати температуру води, час і тривалість купання, процедуру і експериментувати.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...