Малюк починає ворушитися: на що звернути увагу

Якщо відвідати, а потім полежати, ворушіння дитини повинні після цього активізуватися

Перші ворушіння дитини – мабуть, найбільш хвилюючі відчуття для вагітної жінки. Як правило, перші ворушіння дитини жінка починає відчувати ближче до другої половини терміну вагітності. Яким же повинен бути характер цих ворушінь і що має насторожити майбутню маму?

Час перших ворушінь

Отже, якщо вагітність перша, то жінки починають відчувати перші ворушіння дитини між 18 і 22 тижнями. При повторній вагітності мама може це відчути вже з 16 тижня. Як правило, у жінок, особливо для кого вагітність перша, це викликає багато питань: як часто і наскільки інтенсивно повинна ворушитися дитина і багато інших. Однозначно відповісти на ці питання важко, оскільки норми, які стосуються ворушінь плода мають широкий діапазон і пов’язані з індивідуальними особливостями кожного малюка.

Характер ворушінь
Ембріон починає рухатися вже з 7 – 8 тижні свого розвитку. Тільки жінка поки цих рухів не відчуває. Дитина ще занадто маленька. До 20 тижня вагітності плід підростає, і тому його рухи стають відчутними. У міру росту дитини його рухи стають все більш і більш виразними. У другому триместрі вагітності жінки, як правило, відчувають поштовхи в різних областях живота. Це відбувається тому, що дитині достатньо місця для переміщення по матці. У міру того, як малюк росте, легкі поштовхи по відчуттях починають нагадувати, швидше, стусани, а коли дитина перевертається, то живіт помітно змінює свою форму. У третьому триместрі вагітності мама може помітити, коли малюк спить, а коли не спить. А також за активними ворушіння маляти може зрозуміти, що поза, яку вона займає в певний момент, незручна для дитини.

Частота поштовхів
Частота ворушінь протягом вагітності також видозмінюється, як і характер поштовхів. До 26 тижня плід ще досить малий, для нього багато місця в матці, тому жінка може відчувати великі перерви між поштовхами. Іноді такі перерви можуть тривати навіть добу. Це зовсім не означає, що плід не ворушиться. Просто жінка поки не помічає деяких його рухів. А ось з 28 тижня як вважають фахівці, дитина повинна ворушитися в середньому по 10 разів протягом трьох годин.

Норми ворушінь
Щоб зрозуміти, чи нормально ворушиться маля, потрібно протягом дня уважно рахувати кожне ворушіння і відзначати час, на який припадає кожне десяте ворушіння плоду. Якщо жінці здається, що малюк затих, то потрібно прийняти зручне положення, трохи перекусити, оскільки прийом їжі збільшує активність плоду і відзначити, скільки разів дитина поворухнулася за дві години. Якщо сталося від п’яти до десяти ворушінь, значить все в порядку. Якщо протягом двох годин зовсім не відзначається ворушінь, то жінці потрібно походити, а потім полежати. Як правило, ворушіння після цього активуються. Якщо ж ворушінь не відбулося і ще протягом трьох годин, то потрібно звернутися до лікаря. До ворушіння завжди треба прислухатися. І якщо жінці здалося, що дитина стала менш активним, то про це також треба сказати лікарю.

Зникнення ворушінь
Зникнення ворушінь є тривожним показником. Якщо жінка на третьому триместрі вагітності не відчуває ворушінь дитини протягом шести годин, потрібно звернутися до лікаря. Можливо, дитина страждає від нестачі кисню. Лікар проведе обстеження, прослухає серцебиття дитини, призначить КТГ. Якщо виявлена гіпоксія, то вагітній призначають лікування або вирішують питання про негайні пологи. Це все залежить від ступеня гіпоксії, стану матері і дитини. Рішення приймається індивідуально в кожному випадку.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...