Малюк не вміє програвати. Що робити?

Малюк не вміє програвати. Що робитиКоли печерна людина притягнула в плем’я тушку найбільшого шаблезубого тигра, її родичі, як і він сам, швиденько усвідомили просту істину. Всі лаври, почесті і м’ясо дістаються найсильнішому. З тих самих пір наше суспільство орієнтоване на успіх. Згадайте, як ви були маленькими. Якщо заробив п’ятірку в школі – отримай яблучко, засоромився на уроці, не зумів розповісти віршик – на тебе подивляться як на лузера. У результаті багато хто з нас поступово починають боятися невдач. Але не помиляється той, хто нічого не робить. Так як же допомогти малюкові в цьому питанні?

Приклад батьків

У кого дитина вчиться сприймати навколишній світ? Звичайно у мами з татом. Причому 90% інформації він засвоює з поведінки батьків і лише 10% – з їхніх слів. Тому, якщо ви помічаєте, що малюк неадекватно реагує на програш, наприклад, після якої-небудь гри, починає дутися і відвертатися від друзів або, почервонівши, розмахує кулаками, подумайте, можливо, в цьому винні ви. Само собою, ніхто не говорить про те, що після прочухана від начальника в офісі, “улюблений” бос негайно отримує від вас пару апперкотів правою. Тим не менш, задумайтеся над наступними питаннями.

Що ви робите, коли програєте або зазнаєте невдачі? Спокійно аналізуєте ситуацію? А може бути надзвонюєте подрузі, змушуючи її вислуховувати несамовиту розповідь про те, що життя не вдалося, і нічого хорошого у вас вже не відбудеться?

Як ви реагуєте на програш дитини? Чи були випадки, коли його помилки виводили вас з рівноваги? Або, з самими благими намірами, щоб душевно не травмувати маленького футболіста, ви оголошували, що в усьому винен суддя, тренер і слизька трава на полі?

Як ви ставитеся до програшу інших дітей – конкурентів?

Не дарма психологи одностайно стверджують: Успішна дитина може вирости тільки у щасливих батьків. Хочете добра своєму малюку – почніть з зміни свого власного життя на краще.

Виховання любов’ю

Дуже невірно роблять батьки, що дозволяють собі фрази, подібні до цієї: Якщо знову отримаєш шишку від Вовки з сусіднього під’їзду – я більше не твій батько. У такій ситуації малюк починає боятися. Адже батьківська любов – найголовніше з того, що у нас є. А для дитини вона особливо важлива.

Тому карапуз повинен відчувати підтримку батьків завжди і безумовно. Незалежно від того, чи повернеться він додому зі щитом чи на щиті. Це не означає, що ситуацію не треба аналізувати. Навпаки, вчіть крихітку шукати причини невдачі і робити правильні висновки. Але без зайвих емоцій і мексиканських пристрастей. Тому, в ідеалі, почекати близько години після того, як дитина повернеться додому з подертими штанцями, а тільки потім починати «розбір польотів». До цього часу ви заспокоїтеся, а малюк буде мати можливість помислити самостійно і пережити власні емоції.

Вивчайте правильно ставитися до поразки

Більшість батьків добре знає про необхідність штучно створювати малюкові ситуацію успіху. Але мало хто замислювався над тим, що моделювати поразку також необхідно. Якщо ви граєте в настільні або рухливі ігри – не поспішайте завжди піддаватися, нехай дитина пару раз і програє.

Не шукайте винних на стороні. Якщо малюк програв, то це його недоробка! (І ваша).

Вивчайте крихту виражати емоції: тупнути ногою, обійти навколо шахового столу, стукнути кулаком по столу, в кінці кінців. Стримуваний в душі негатив може призвести до хвороб. Але дитина зобов’язана чітко усвідомлювати, що ніколи і ні за яких умов не повинні страждати його опоненти.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...