Маловоддя у вагітних

Маловоддя у вагітнихНавколоплідні води – природне середовище для малюка, де він перебуває протягом всіх 9 місяців вагітності мами. І логічно, що кількість і якість навколоплідних вод є важливим фактором правильного розвитку малюка. Досить поширена проблема, пов’язана з навколоплідними водами – їх надмірна кількість. Значно рідше буває зворотна ситуація – маловоддя, тобто, недолік навколоплідної рідини.

Причини маловоддя у вагітних

Питання, що стосується причин появи недостатньої кількості навколоплідної рідини, ще не до кінця вивчене лікарями. Тим не менш, медики змогли виділити кілька основних факторів, що провокують розвиток маловоддя у вагітних. Серед них виділяються:

 1. Недостатній розвиток епітелію, що покриває водну оболонку, а також, недостатнє вироблення водною оболонкою особливого секрету;
 2. Значне підвищення артеріального тиску у майбутньої мами;
 3. Аномалії і вади розвитку плода;
 4. Інфекційно-запальні захворювання майбутньої матері;
 5. Пізній гестоз;
 6. Ожиріння або порушення обміну речовин у майбутньої матері;
 7. Переношування вагітності;
 8. Порушення кровопостачання в плаценті;
 9. Порушення в сечовидільної системи плоду;
 10. Багатоплідна вагітність.

Якщо хоча б одне вищенаведене твердження властиво для Вас – є вірогідність розвитку у Вас маловоддя. Діагностувати маловоддя може тільки лікар – Ви самі навряд чи зможете зрозуміти, чи є у Вас маловоддя чи ні.

Ризики, пов’язані з маловоддям у вагітних

Чому маловоддя у вагітних вважається проблемою? Варто зробити застереження: помірне маловоддя, що спостерігається в кінці вагітності практично у всіх жінок, є нормою. Про патології має сенс говорити в тому випадку, коли навколоплідних вод дуже мало протягом всієї вагітності.

Ступінь ризику визначається тим, наскільки мало навколоплідних вод, якими причинами викликано маловоддя у вагітних і наскільки сильно це впливає на плід і майбутню маму.

Як правило, якщо маловоддя виявлено на ранніх термінах вагітності і є наслідком важкої патології плоду – і таку вагітність рекомендують перервати. Якщо причини маловоддя у вагітних інші – проводять спеціальне лікування, що сприяє нормалізації кількості навколоплідних вод. У цьому випадку життю і здоров’ю майбутньої матері і дитини більше не буде нічого загрожувати.

Найбільш небезпечно маловоддя у вагітних, які перебувають на 17-27 тижнях вагітності. Недолік навколоплідної рідини призводить до того, що стінки матки буквально зціплюють плід з усіх боків, що може призвести до тяжких відхилень у розвитку малюка. Дітей, що відчували дефіцит навколоплідних вод, обов’язково спостерігає терапевт – для того, щоб вчасно виявити найменші проблеми з розвитку кісткової системи.

Крім того, маловоддя у вагітних провокує дефіцит поживних речовин, одержуваних дитиною в утробі матері. Це теж не додає малюкові здоровья.

Лікування

Маловоддя на пізніх термінах вагітності найчастіше призводить до кесаревого розтину. Навколоплідний міхур при маловодді плоский, тому він не допомагає шийці матки розкритися, гальмує родову діяльність і збільшує ризик післяпологових кровотеч. У зв’язку з цим. Найчастіше пологи у жінок з маловоддям закінчуються операцією.

Щоб призначити правильне лікування маловоддя у вагітних, необхідно точно встановити причину цього явища. Для цього проводять спеціальні дослідження:

 1. Доплерографія та УЗД,
 2. КТГ плода,
 3. Мазки і аналізи на бактерії і ЗПСШ.

Далі проводяться симптоматичні лікування, залежно від причин. Для лікування ожиріння наказують спеціальну дієту, для лікування пізнього гестозу або інфекційних та інших захворювань – спеціальні медикаменти. Якщо причина маловоддя у вагітних – переношування – лікарі вирішують питання, як простимулювати початок пологів.

Якщо лікування маловоддя у вагітних проходить успішно – жінка може народжувати природним шляхом. В іншому випадку призначають кесарів розтин.

Маловоддя у вагітних – це не катастрофа. Головне – вчасно виявити причини маловоддя і вжити необхідних заходів. І, звичайно, не варто хвилюватися і панікувати – адже всі хвороби від нервів!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...