Вагітність – про все важливе для майбутніх мам

Малобюджетні розвиваючі заняття з дітьми

Малобюджетні розвиваючі заняття з дітьми
«Мамині посиденьки» в парку або на інтернет-форумах нерідко перетворюються на міні змагання під гаслом «Хто відвідує більше дорогих новомодних гуртків та секцій». Чимало відповідальних батьків після подібного спілкування потихеньку впадають в депресію, розуміючи, що сил, часу і матеріальних засобів на всю сучасну програму раннього розвитку просто немає. Так що ж, змиритися з тим, що ваш малюк буде знати і вміти менше інших?

Звичайно ж ні. Насправді дошкільний розвиток дитини цілком під силу самій звичайній мамі. І витрачати величезні гроші на дорогі курси немає ні найменшої необхідності.

Головне завдання дитини в ранньому віці – отримати грамотне уявлення про світ, в якому ми живемо. Найпростіше це зробити, спостерігаючи за діями дорослих і намагаючись копіювати їх. Задумайтесь на секунду, скільки корисної інформації і навичок може освоїти крихітка, просто допомагаючи вам сортувати випрану білизну. Тут і розвиток тактильних відчуттів при обмацуванні різних за фактурою шматочків тканини, і навчання всіляким кольорам і відтінкам, і здатність розподіляти речі за розміром, формою, приналежності. А наскільки це більш захоплююче для малюка, ніж заняття за шкільною партою. Адже він відчуває, що може допомогти мамі.

Школа на кухні

Урок №1. Розміри предметів. Вже до двох років малюк повинен розуміти такі поняття як великий, маленький, середній. Якщо ви готуєте обід, не поспішайте займати малюка набридлими іграшками. Краще візьміть його з собою (зрозуміло, подбавши про дотримання правил техніки безпеки) і запропонуйте розібрати каструльки за обсягом. Поясніть, що місця в шафці мало, тому посуд необхідно складати одне в одне. Нехай малюк знайде найбільш оптимальний варіант.

Урок №2. Звуки. Безсумнівно, запам’ятати ноти маленька дитина ще не зможе. Тим не менше, йому цілком під силу відрізнити на слух дзвін ложечки по порожньому або наповненому водичкою стакані. Нехай спробує зробити це з закритими очима. Продемонструйте крихті як свистить гудок закипаючого чайника, шипить відкрита пляшка з мінералкою та ін. В ході уроку малюк навчиться визначати причинно-наслідкові зв’язки, знаходити закономірності.

Урок №3. Математичний рахунок. Ці завдання будуть цікаві діткам постарше. Скільки тарілок необхідно поставити на стіл? А якщо до нас прийдуть ще троє гостей? Яка кількість шматочків хліба потрібно для сім’ї, якщо кожен з’їсть по два? Ці та інші приклади будуть куди більш цікаві дитині, ніж завдання на найдорожчих курсах.

Школа на вулиці

Урок №1. Арифметика. Якщо ви їдете в авто, чому б замість звичного прослуховування музики, не приділити трохи часу на розвиток математичних здібностей та уважності. Нехай дитина порахує, скільки, наприклад, вантажних машин зустрілося вам по дорозі.

Урок №2. Читання. Вулична реклама – чудовий спосіб вивчити букви. Якщо дитина вже може читати – чудово. Якщо ні – хай просто спробує називати букви на рекламних щитах. Щоб ускладнити завдання, запропонуйте промовляти їх в алфавітному порядку.

Урок №3. Ботаніка. Заведіть звичку звертати увагу на всі рослини, які зустрічаються вам по дорозі. Можливо з’ясується, що назви багатьох з них ви й самі не знаєте. Що ж, у вас з малюком буде зайвий привід зазирнути в енциклопедію.

Школа в магазині

Урок №1. Характеристики предметів. Покажіть дитині дві коробочки з печивом і запропонуйте знайти кілька відмінностей. Одне – маленьке, жовте, кругле. Інше – велике, квадратне і т.д. Такі вправи не тільки допоможуть краще розбиратися в навколишньому світі, але і розширять словниковий запас.

Урок №2. Економіка. Маленькому крихті ще занадто складно зрозуміти принципи заробляння і витрати грошей, а також порахувати, у скільки обійдеться сума покупки. З іншого боку йому цілком під силу усвідомити, що таке продукти першої необхідності, а що – солодощі, сувеніри, іграшки та ін.

У цій статті наведено лише декілька прикладів. Решта ви цілком можете придумати самостійно.

Exit mobile version