Маленький живіт під час вагітності

Маленький живіт під час вагітностіМожна сказати, що великий живіт є основною ознакою вагітності жінки для оточуючих, а часом і для самої вагітної. Багато жінок з нетерпінням чекають, коли ж животик стане помітним і зі зрозумілих причин починають турбуватися, якщо живіт росте дуже повільно або начебто зовсім не росте.

Для початку варто відмітити, що зростання живота під час вагітності – це суто індивідуальний процес в кожному випадку. Так само як і немає строго встановленого терміну, коли живіт у вагітних починає зростати. Так, припустимо, в однієї жінки живіт може вже добре виділятися навіть з-під одягу, а в іншої на такому ж терміні тільки-тільки ледве помітно округляється. Однак якщо все-таки лікар підтверджує побоювання з приводу відставання обсягів живота, то повинні бути знайдені причини цього і зроблено висновок про норму або патології даного факту.

Причини маленького живота під час вагітності

Маловоддя – багато хто припускає, що зростання живота під час вагітності відбувається тільки за рахунок росту плода, однак навколоплідні води також впливають на його розміри. Тому при недостатній кількості вод живіт вагітної жінки може виглядати помітно менше норми. Визначити кількість вод можна тільки під час ультразвукового дослідження. Зі збільшенням терміну вагітності має зростати і кількість амніотичної рідини. Маловоддя не є нормою і виникає при різних патологіях, таких як гіпертонія, різні інфекційні захворювання при вагітності, фетоплацентарна недостатність, гестоз та ін.

Гіпотрофія плода – розміри плоду, невідповідні терміну вагітності, можуть також сильно впливати на розмір живота під час вагітності. Причиною гіпотрофії плода найчастіше називають порушення плацентарного обміну. До малої ваги може призвести і недостатнє харчування вагітної. При цьому діагнозі дитина народжується з вагою менше 2500 грамів. Але достовірно вагу малюка можна дізнатися тільки після пологів, так як навіть найсучасніші апарати УЗД не можуть з абсолютною точністю виміряти її. Буває, що реальна вага новонародженого виявляється більше (або менше) на 500 грам і більше.

Конституціональні особливості жінки – вважається, що у худеньких тендітних жінок живіт виглядає помітно більше, ніж у власниць більш високого зросту і середньої статури. Широкий таз або велика статура також сприяють тому, що живіт під час вагітності може здаватися менше покладеного.

Ознаки відставання зростання живота

На кожному плановому прийомі акушер-гінеколог заміряє обхват живота вагітної і висоту стояння дна матки (ВСДМ) за допомогою простої сантиметрової стрічки. Ці методи, незважаючи на свою простоту, можуть багато про що розповісти. Так, якщо раптом виявиться, що ці показники зовсім не збільшилися або навіть зменшилися порівняно з попереднім виміром 1-2 тижні тому, то це насторожить лікаря. Може навіть знадобитися проведення позапланового УЗД або інших досліджень стану плода, яке могло погіршитися у зв’язку зі зменшенням кількості вод або порушенням плацентарного обміну.

Як правило, вимірюють живіт вагітної жінки в положенні лежачи на спині: обхват на рівні пупка, а ВСДМ від лонного зчленування і до того місця на животі жінки, де рукою відчувається дно матки. Існують певні норми, на які лікар зазвичай і орієнтується. Наприклад, в 32 тижні окружність живота повинна бути близько 85-90 см, а до кінця терміну ці цифри зазвичай складають 95-100 см, але й ці показники можуть бути досить індивідуальні. ВСДМ в свою чергу зазвичай повинна відповідати терміну в тижнях: в 25 тижнів – 25 (± 1-2) см і т.д.

Маленький живіт при вагітності – це не діагноз. Немає якихось певних способів профілактики цього явища як при якому-небудь захворюванні. Тут все залежить від фактора, що вплинув на зростання окружності кожного конкретного животика. Якщо були виявлені маловоддя або гіпотрофія плода, то в обов’язковому порядку повинні бути прийняті лікувальні заходи, спрямовані на мінімізацію розвитку будь-яких негативних наслідків: стаціонарне лікування, ретельне лікарське спостереження подальшого перебігу вагітності, УЗД в динаміці. В інших же випадках потрібно просто заспокоїтися і не переживати даремно, бо навіть у маленьких животиках ростуть здорові дітки. На диво, нерідкі і випадки народження великих малюків.

Зрештою, необхідно розуміти, що самостійно жінці, та й простим оточуючим досить важко оцінити реальну невідповідність розмірів живота і терміну вагітності. Для цього як мінімум потрібно бути гінекологом. Тому не варто звертати увагу на знайому, якій раптом здасться, що ваш живіт замалий. Регулярно відвідуючи лікаря, який спостерігає вагітність, ви забезпечуєте своєчасне виявлення більшості відхилень від норми в процесі планових оглядів і скринінгів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...