Маленька модниця: проколюємо вушка

Маленька модниця проколюємо вушкаСучасні мами вельми педантично ставляться до зовнішнього вигляду своїх дочок. Причому немає різниці у віці. Ретельний підбір суконь, спідниць, кофтинок, сандалики – це ціле мистецтво! Тому, милі сережки в маленьких вушках це вже не рідкість, а скоріше закономірність, яка все твердіше зміцнює свої позиції.

Вік має значення?

Думки з приводу проколювання вушок розходяться. Одні фахівці стверджують, що процедуру можна провести чи не з перших годин життя дитини, інші рекомендують почекати до 3 років.

До слова, існує думка, що прокол вух після 11 років несе в собі небезпеку утворення келоїдних рубців. Дана проблема не підлягає лікуванню.

Наважуючись проколоти вушка на перших місяцях життя, варто усвідомлювати можливі ризики. Дітки підростають, стають активнішими і любопитніші. Вони скрізь і всюди. Така активність може призвести до того, що сережка може порвати вушко, зачепившись, наприклад, за одяг маленького товариша. Або сам цей товариш від цікавості смикне сережку занадто сильно.

Не виключайте того, що сережка може розстібнутися і впасти, а дитина вирішить спробувати її на смак.

Тут вже вирішувати виключно батькам: швидше бігти в медцентр або дочекатися бажання дитини носити сережки.

Протипоказання

На жаль, проколювання вушок має протипоказання, якими не варто нехтувати:

 1. Цукровий діабет;
 2. Важкі форми алергії;
 3. Захворювання вух, що знаходяться в хронічній стадії;
 4. Черепно-мозкова травма;
 5. Захворювання крові;
 6. Ослаблена імунна система;
 7. Нещодавно перенесені захворювання (у тому числі і простудні);
 8. Загальна слабкість.

Якщо Ваша дитина страждає на будь-які захворюванням, краще проконсультуйтеся з фахівцем про можливість проколювати вуха.

Коли проколювати вушка?

Виходячи з того, що в холодну пору року мікроби і віруси не розмножуються, проколювати вушка рекомендується взимку. Однак не забувайте, що шапка може чіплятися за сережки, тим самим травмуючи свіжий прокол.

Куди звертатися?

Проколюванням вух не варто займатися вдома самостійно або довірившись подрузі. Часом не завжди можна довіряти і фахівцям в салонах краси.

Ідеальний варіант – медичні центри. Лікар з точністю визначить місце проколу, виключаючи можливість потрапити не в ту точку. До слова, на мочках вух розташувалися численні точки, які пов’язані з серцем, зором, слухом і т.д. Тому проколювання вух – справа важлива і відповідальна, що вимагає виключно рук фахівця з медичною освітою!

Як правило, в медцентрах пропонують свої сережки, виготовлені з медичного сплаву. Такий склад виключає появи подразнень і алергії, дозволяє вушкам зажити легко і без зайвого дискомфорту. Отже, не варто поспішати з покупкою золотих або срібних сережок для дочки.

Правильний догляд

Щоб вушка зажили добре і не турбували дитину, необхідний правильний догляд:

 1. Дайте час вухам зажити. Протягом місяця-півтора, не знімайте перші сережки.
 2. Уникайте намокання дірочок. Близько 3-5 днів вушка не слід мочити, тому з миттям головки варто трохи почекати.
 3. Обробка вушок. Щодня вранці і ввечері протирайте вушка і самі сережки медичним спиртом, перекисом водню або звичайною горілкою.
 4. Чистота. Важливо, щоб у перший місяць у вушка не потрапляло волосся, пісок, вода з річок та озер і т.п.
 5. «Прокрутка». Після 5-го дня проколу сережки щодня треба прокручувати в різні боки. Такі маніпуляції дозволять дещо розширити дірочку, запобігти вростання.
 6. Не слід занадто щільно притискати застібку у мочці. Причому це стосується і подальшого носіння прикрас. В іншому випадку, може статися запалення за рахунок застою крові в тканинах мочки.

Проколюючи вушка дитині, пам’ятайте, що це не тільки красиво і модно, але й відповідально, особливо, з маленькими дітьми!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...