Майбутній батько: підготовка до батьківства

Майбутній батько: підготовка до батьківства
Всім відомо як сильно змінюється зовнішній вигляд і поведінка жінки під час вагітності, але не можна забувати, що майбутній батько також через багато проходить в очікуванні дитини. Це час змін: власного сприйняття, пріоритетів, адаптації, вибудовування нової лінії поведінки у відносинах з родиною, щоб виділити час для спілкування з дружиною і старшими дітьми.

Деякі татусі змінюють свій зовнішній вигляд, наприклад відрощують бороду; інші знаходять додаткову роботу, щоб бути впевненими, що зможуть забезпечити зростаючу сім’ю. Деякі ремонтують все в будинку або беруться за новий проект. Нерідко майбутні татусі “приміряють” на себе досвід своїх батьків, порівнюючи вчинки один одного. Більшість з них хвилюється, хоча чоловікам буває важче це демонструвати, ніж жінкам. Такі змішані почуття абсолютно нормальні і навіть необхідні для розвитку прихильності до дитини і для того, щоб стати хорошим батьком.

Батько – дуже важлива людина в житті малюка, навіть до його народження. Якщо тато «грав» зі своєю дитиною, ще з раннього терміну вагітності, ніжно масажував живіт мами, розмовляв і наспівував пісеньки, то народившись, малюк буде впізнавати батька по голосу.

Також діти, батько яких активно беруть участь в їх вихованні, простіше долають різні проблеми, що виникають в процесі росту і розвитку: вони легше переносять стресові ситуації, не мають проблем з самооцінкою при дорослішанні, і навіть краще вчаться в школі!

Папи – НЕ мами (і не повинні ними бути!)
Папи – НЕ мами, вони думають, діють і спілкуються з малюком зовсім по-іншому, не так як мама. Дитина активно реагує на появу батька вже на 4 тижні життя. Він вигинається вперед, його обличчя світиться в нетерплячому очікуванні, брови підняті, рот відкритий, очі блищать. Взагалі, ігри та спілкування в компанії тата дуже відрізняються від того, що відбувається між малюком і його мамою.

У мам і тат різні стилі виховання. Вони дарують дитині різні погляди на життя і використовують різні навички при вихованні, які купуються методом “проб і помилок”. Кожному з батьків потрібен час, щоб освоїти ці нові навички.

Тому, поряд з відвідуванням занять з підготовки до пологів і читанням спеціальної літератури, татам не завадить відповісти для себе на наступні питання про батьківство:

Як ви граєте або заспокоюєте малюка, коли він ще в животі у мами? Як він реагує? Чи є у вас для нього особлива пісня?
Наскільки ви хочете фізично піклуватися про малюка? Які завдання по догляду за дитиною ви хочете виконувати? Коли ви будете цим займатися?
Яким якостям свого власного батька ви хочете наслідувати? Що ви будете робити по-іншому?
Чи змінили ви що-небудь у своїй зовнішності? Як ви самі уявляєте собі хорошого батька?
Папа – найближча і найрідніша людина вже в 4 місяці, і чим більше ви граєте, вчіться і взаємодієте з дитиною, тим ближче один одному ви стаєте.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...