Любити материнство в собі або себе в материнстві?

Любити материнство в собі або себе в материнстві?Материнська любов – вона багатолика. Правда, у деяких під цим поняттям ховаються егоїзм і зацикленість на власній персоні.

Є матусі, які вішають собі на груди материнство як якусь медаль. Мовляв, я народила дитину, я – героїня, і мені всі винні. Ніби сам факт наявності дитини переводить жінку в особливу касту вищих жриць.

Скажете, що не зустрічали таких? Ви просто не помічали: психологи виділяють ознаки такої егоцентричної мами.

  • Постійні фрази, на кшталт: «Чого ви від мене хочете, у мене ж дитина?!» Наявністю дитини такі жінки виправдовують все: зайву вагу, лінь, небажання працювати або вчитися.
  • Культивування у чоловіка комплексу провини. Раз вже я народила від тебе дитину, міркує така дамочка, то ти мені винен. Винен дуже багато, за все життя не розплатишся! Замість того щоб сприймати чоловіка як люблячого чоловіка і батька, така жінка починає розглядати його як об’єкт для постійних докорів і вимог.
  • Непомірні претензії до дитини. Як будь-яка егоцентрична натура, така мама вважає, що дитина просто зобов’язана їй відповідати, і тому її слабкості, страхи, недосконалості вона сприймає як загрозу своєму іміджу. Недосконала дитина її дратує! Вона звалює на неї провину за все, роздуваючи дрібні прокази або непослух до гігантських масштабів: «Ти забруднив футболку, як ти міг?! Ну що ж, тепер ходи в брудній, раз ти такий нечупара!». До речі, діти у таких матусь часто виглядають недоглянутими і запущеними.

Як бути, якщо ви – мама-егоцентрик?

Скажемо відверто: тільки одиниці таких матусь здатні поглянути правді в очі і прийняти рішення змінюватися – заради себе, своєї сім’ї, своєї дитини. У більшості випадків егоцентрики продовжують нести орден «Я – мама» з високо піднятою головою, калічачи свою дитину і руйнуючи відносини з чоловіком. Але якщо ви належите до тих одиниць, які згодні змінити ситуацію, пропонуємо поради психолога.

Зрозумійте, що дитина – не частина вас. Вона має право бути неідеальною, має право не відповідати вашим очікуванням. Ваше завдання – навчити її, а не видресирувати, як мавпу. Важливо, щоб вона навчилася робити усвідомлено, а не просто копіювала ту модель поведінки, яка вам зручна.

Усвідомте наслідки. Як правило, з часом чоловік знецінює таку дружину – і як мати, і як жінку. Якщо ви сама погодилися з тим, що ви – перш за все мати, якщо ви зациклені на цій ролі, будьте готової до розладів в сексуальних відносинах. Крім того, підросла дитина (звичайно, у чомусь не виправдала ваших з чоловіком надій) стане джерелом претензій до вас з боку чоловіка. Адже ви сама наполягали на тому, що ви ідеальна мати, так як же вийшло, що у вас виросла неідеальна дитина?!

Реалізація важлива. Вам просто необхідно реалізувати себе ще в чомусь, крім материнства. Це може бути робота, суспільне життя, хобі – що завгодно. Якщо у вашому житті не буде нічого, крім дитини, ви почнете сприймати невдачі дитини як власну поразку. І тоді вам може здатися, що ваше життя прожите даремно…

Поділитися в...

Вас може зацікавити...