Літні діти відносяться до життя оптимістичніше

Літні діти відносяться до життя оптимістичнішеЯк з’ясували дослідники, у літніх дітей буває більш сонячне відношення до життя, тобто високий рівень щастя. В той же час зимові діти дивляться на життя похмуріше. Пов’язано це з тим, що час народження прямо впливає на ту швидкість, з якою в нашому організмі цокає біологічний годинник.

У зимових дітей біологічний годинник йде більш повільніше, що впливає і на здоров’я, і на настрій. Такі дані були одержані ученими на основі спостережень за мишами. У перші місяці життя мишенят піддавали дії різної кількості світла, ніби моделюючи літнє і зимове народження. Літнім мишенятам світили по 16 годин в день, а зимовим по 8.

Під кінець мишей з обох груп помістили в темноту, щоб подивитися, як вони почнуть діяти. Звиклі до літнього світла миші спокійно продовжували своє життя без видимих емоційних змін. А ось для зимових мишей ця зміна викликала важкий психологічний шок.

"Вирощені в зимовому циклі миші демонстрували перебільшену емоційну реакцію на змодельовану зміну пори року, – говорить автор дослідження професор Дуглас Макмахон. – Це дуже схоже на реакцію людей, страждаючих від сезонного афектного розладу. Нам потрібно додаткові дослідження, щоб з’ясувати, наскільки швидко після народження виставляється біологічний годинник, і чи є цей ефект тимчасовим або постійним".

Поділитися в...

Вас може зацікавити...