• Без категорії

Лист написаний від руки розвиває мозок дитини

Лист написаний від руки розвиває мозок дитиниРоків через 10-15 лист написаний від руки остаточно відійде в область переказів, і всі діти з молодих років бадьоро стукатимуть по клавіатурі комп’ютерів. Така очевидна і близька перспектива не радує португальських невропатологів. Не заперечуючи цінність і необхідність комп’ютерної грамоти, вони переконані, що діти повинні більше писати від руки, оскільки це розвиває мозок краще, ніж набір тексту на клавіатурі.

"У шкільні роки лист від руки допомагає розвивати тім’яну частку головного мозку, яка може удосконалюватися тільки в дитячому віці, оскільки надалі втрачає еластичність", – відзначив директор Інституту медичних наук Католицького університету Каштру Калдаш. – Саме ця область відповідає за взаємодію між зором і руховою активністю, що важливе для виконання самих різних дій".

Співробітник Інституту мозку людини Жоау Анаклету нагадав, що всім дітям, починаючи з дошкільного віку, необхідно розвивати рухові функції, чому дуже допомагає лист. "Важливо, щоб вони навчилися працювати руками точно і скоординовано, а цьому сприяє оволодіння мистецтвом листа і малювання", – підкреслив він.

Учені зовсім не виступають за те, щоб заборонити в початковій школі комп’ютери. "Використання комп’ютерів в школі допомагає розвивати мозок і стимулює учнів до поглинання більшої кількості інформації", – вважає психолог Софія Валадареш. "Учбові заклади, разом з листом від руки, можуть викладати і комп’ютерний метод", – згоден з нею глава Інституту розуму Нелсон Ліма.

Разом з тим, вважає він, потрібно підходити до використання сучасної техніки обережно. "Проблема електронних пристроїв у тому, що вони дуже полегшують життя школярів. Наприклад, в них є вбудована перевірка орфографії", – сказав Ліма. Проведені інститутом дослідження виявили тривожні симптоми, продовжив він. "На жаль, школярі, в основному, використовують комп’ютери для розваг, а не для навчання, – констатував учений. – Це веде до того, що сучасні учні часто зазнають труднощі, коли їм доводиться зосереджуватися".

З колегою згоден Жоау Анаклету. "Лист від руки вимагає більшого часу і більшої концентрації, – відзначив він. – Це призводить до того, що учень краще усвідомлює і засвоює матеріал". Дослідник упевнений, що "надмірне використання клавіатури може привести до втрати здатності писати від руки і, як наслідок, до втрати деяких розумових здібностей".

На думку викладача з великим стажем Рози Еванжелішти, надмірне захоплення комп’ютерами привело до явного зниження письменності. "Нові покоління пишуть все гірше і гірше, та і мова їх стає бідніше, – засмучується педагог. – Вони вже не можуть писати без помилок, оскільки звикли до автоматичної перевірки орфографії. Слід пам’ятати, що лист від руки примушує думати, розвиває здатність адекватно розуміти текст і робити з нього висновки".

Як доказ своїх тез португальські фахівці посилаються на результати недавнього дослідження, проведеного колегами з Університету Індіани. Використавши новітні методи сканування діяльності головного мозку, американські учені дійшли висновку, що лист від руки набагато краще стимулює мозок і розвиває пам’ять, оскільки активує більшу кількість нервових закінчень. Вони підкреслюють, що уміння володіти ручкою і олівцем підвищує здатність учня засвоювати матеріал.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...