Лікуємо грип у дитини

грип у дітей

У розпал епідемії грипу у багатьох мам виникає два питання: як уберегти від вірусної інфекції здорову дитину і чим лікувати хвору. На тлі величезного асортименту аптек і суперечливих рекомендацій лікарів, вибір відповідного засобу стає важким. Спробуємо розібратися, чим правильніше лікувати грип.

Отже, грип – вірусне захворювання, і лікувати його потрібно препаратами, що впливають безпосередньо на вірус. Багато хто під словом «інфекція» розуміють щось абстрактне – «зараза всяка». Але захворювання, викликані вірусами або бактеріями, мають відмінності, і лікувати їх потрібно різними препаратами. Наші «улюблені» антибіотики можуть призначатися для лікування тільки бактеріальних інфекцій, їх немає сенсу давати перші дні грипу або ГРЗ – антибіотик на вірус не діє.

Якщо антибіотики не діють на віруси, чому ж тоді лікарі призначають їх саме при грипі та ГРЗ? Причин тут декілька. По-перше, на тлі вірусного захворювання може приєднатися бактеріальна інфекція – в цьому випадку призначення антибіотиків виправдане. Але при розвитку ускладнення, як правило, проходить певний час від початку захворювання, тому антибіотики не призначають з перших днів захворювання – в цьому немає сенсу. По-друге, лікар може підстрахуватися і призначити вашій дитині антибіотик з перших днів хвороби – «про всяк випадок». Але таблетки не цукерки і давати дитині їх на всяк випадок не варто – це зайве для дитячого організму.

А ось що варто давати з перших годин захворювання, так це противірусні препарати. Вони і призначені для лікування вірусної інфекції. Такі препарати блокують розмноження вірусів і активують імунітет, прискорюючи імунні процеси. Противірусний препарат варто давати навіть, якщо ваша дитина вже хворіє і при цьому з початку появи перших симптомів пройшло 1-2 дні. Прийом противірусних препаратів допомагає прискорити одужання і знизити ризик розвитку ускладнень (наприклад, отит у дитини, пневмонія, дитячий бронхіт, дитячий синусит).

Противірусні препарати (правда, не всі) годяться і для захисту дитини від грипу. Уважна мама запитає: «А навіщо ж противірусний засіб, якщо вірусів в організмі ще немає? З чим боротися? »І буде права. З профілактичною метою має сенс давати тільки такі препарати, які впливають ще й на імунітет.

Тому здоровій дитині в розпал епідемії можна давати противірусні засобиз профілактичних цілей. Тривалість курсу профілактики становить в середньому 2-3 тижні, але при бажанні може бути продовжена і до 3-х місяців. Така схема прийому дозволяє захистити дитину на весь епідеміологічний період, що має особливе значення для ослаблених, часто хворіючих дітей і малюків-алергіків (яким хворіти не можна – це погіршить перебіг алергічного процесу).

Окремо варто сказати і про жарознижуючі препарати, які за останні роки набули популярності. Зараз їх рекламують як засоби для лікування грипу, але варто звернути увагу, що, по суті, грип вони не лікують. Жарознижуючі (парацетамол і аналоги) на віруси не діють, вони лише на час рятують від одного або декількох симптомів грипу, наприклад, знижують температуру. Як тільки дія такого препарату закінчується, симптом повертається.

Лікарі не рекомендують поспішати знижувати температуру – це не завжди корисно. Лихоманка перші дні захворювання є захисною реакцією організму – так він бореться з інфекцією. На тлі температури прискорюються імунні процеси, і знищення вірусів відбувається швидше. Знизивши температуру, ви ризикуєте уповільнити процес боротьби з вірусною інфекцією. Лікарі рекомендують знижувати температуру, якщо вона вище 38.5 З Сº. Знижувати температуру рекомендується і дітям, у яких були в минулому судоми на тлі підвищеної температури, малюкам в перші 3-и місяці життя, і при наявності хронічних захворювань у дітей у будь-якому віці. Точні рекомендації вам дасть ваш дільничний лікар, він же підкаже, як знижувати температуру тіла за допомогою обтирань з теплою водою.

Ми не сказали про симптоматичну терапію, спрямовану на усунення різних симптомів грипу: кашлю, болю в горлі, головного болю. Але з цим все більш-менш зрозуміло: на кожен симптом знаходиться свій препарат. Наприклад, проти кашлю є препарати, що зупиняють сухий болісний кашель, розріджують мокротиння і полегшують його відходження. А закладеність носа усувається краплями і спреями (грудничкам можна тільки краплі).

Сила виразності симптомів залежить від перебігу захворювання, і при легкому перебігу є ймовірність, що симптоми будуть слабо виражені або зовсім відсутніми, і симптоматична терапія не знадобиться. Про це можна детальніше прочитати на сайті http://www.immunoflazid.com.ua/ru/top/grip/influenza-treatment/.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...