ЛІКУВАННЯ ТВАРИНАМИ: ЯК АНІМОТЕРАПІЯ ВПЛИВАЄ НА ОДУЖАННЯ ЛЮДИНИ

Не секрет, що спілкування з тваринами заспокоює нас, робить щасливішими і впевненими в собі. Але виявляється тварини можуть в буквальному сенсі лікувати. Що таке пет-терапія? І які тварини – справжні лікарі від природи?

Вперше свою собаку для лікування аутизму почав використовувати американський психотерапевт Борис Левінсон. Потім він дізнався, що 16% його колег використовують тварин як асистентів. З того часу почали вивчати вплив тварин на одужання людини. Результати вчених здивували. Тепер фахівці використовують пет-терапію, яка також має й інші назви – анімалотерапія і зоотерапія для усунення різних недуг у людей і особливо у дітей.

Каністерапія

Раз ми заговорили про кращих друзів людини, то і продовжимо говорити про собак. Хвостаті віддані друзі допомагають лікувати дітей з різними порушеннями. Каністерапевти – це не просто собаки з вулиці. Їх відбирають ще цуценятами і готують до спілкування з особливими пацієнтами. Після лікування собаками у дитини поліпшується моторика рук, рухова активність, вона стає більш впевненою в собі, щасливою і врівноваженою.

Іпотерапія

Це терапія кіньми. Для того щоб сидіти на коні потрібно мати міцні м’язи, мати гарну координацією. Більше того, кінь – тварина перекірлива, нею потрібно управляти. Діти, яким виписали терапію кіньми, після занять стають більш витривалі, міцні, соціально активні, у них поліпшується координація і зміцнюються м’язи. Тому іпотерапію виписують діткам з порушеннями опорно-рухового апарату.

Дельфінотерапія

Спілкування з дельфінами показано дітям з аутизмом, синдромом Дауна та ДЦП. Дельфіни володіють потужною енергетикою, після спілкування з ними у дітей може спостерігатися поліпшення в роботі мозку. Плюс заняття у воді теж відіграють чималу роль у розвитку.

Як проходить терапія?

Лікування тваринами відбувається в спеціалізованих центрах під керівництвом фахівців. Воно не є основним лікуванням при патологіях, але як допоміжний засіб в комплексі дає дуже хороші результати.

Які тварини повинні брати участь в терапії?

Пет-терапевти – це навчені тварини зі спеціальними сертифікатами. В першу чергу, тварини повинна бути спокійними і врівноваженими. А також вони повинні любити людину і працювати для неї.

Дорослим потрібна анімотерапія?

Коли дорослі страждають хронічними стресами, безсонням, депресією, посттравматичним синдромом, їх теж можна лікувати за допомогою тварин. Адже хвостаті терапевти знижують рівень тривоги, при спілкуванні мозок виділяє ендорфіни, стимулює префронтальну кору великих півкуль головного мозку, а та відповідає за прийняття рішень. Після лікування хвостатими дорослі краще сплять, стають спокійнішими, життєрадіснішими і веселішими.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...