Лікування маститу

Лікування маституПісля пологів у деяких годуючих матусь починається мастит. Це дуже неприємне захворювання представляє з себе запалення молочної залози і зазвичай трапляється через те, що в грудях застоюється молоко, на сосках утворюються тріщини, а імунітет організму після пологів знижений. Мастит – не тільки неприємне, але і небезпечне бактеріальне захворювання. Його обов’язково треба лікувати, радячись з лікарем.

Мастит часто плутають з іншою проблемою годуючих мам – лактостазом, застоєм молока в протоках. Симптоми цих двох явищ дуже схожі: і при маститі, і при лактостазі груди тверді, покриваються червоними плямами, у жінки починаються болі і лихоманка. Так навіщо ж розрізняти ці захворювання, якщо вони такі схожі, тим більше, що лактостаз часто переходить в мастит? Справа в тому, що при маститі обов’язково лікування антибіотиками, адже його причина – інфекція. При лактостазі можна обійтися іншими засобами, в тому числі народними.

Отже, якщо у вас болять і затверділи груди, якщо температура на градуснику зашкалює, терміново зверніться до лікаря. Але в перші 24 години все ж можна спробувати поборотися з хворобою самостійно. Першим ділом усвідомте, що потрібно припинити застій молока. Так, вам боляче годувати грудьми, але треба продовжувати це робити. Після годування груди треба якомога краще зціджувати. Крім того, треба зігрівати хворі груди. Це можна робити за допомогою грілок або теплих шарфів, компресів зі спирту або мазі Вишневського.

Якщо ви бачите, що молочний проток на соску закінчується маленькою бульбашкою, можна розкупорити його за допомогою стерильної голки. Прогрійте тонку голку над вогнем, протріть спиртом, охолодіть і проткніть бульбашку. Але робити це треба вкрай обережно, ні в якому разі не колупати сосок. Якщо все пройде вдало, з протоки виділиться щось схоже на зубну пасту.

Якщо хворобливі симптоми не пройшли протягом доби, без лікаря не обійтися. Поспішайте в поліклініку, доктор зробить загальний аналіз крові та посів молока, щоб визначити, до яких антибіотиків чутливий збудник хвороби. Після цього вам призначать відповідні антибактеріальні препарати або антибіотики. При необхідності лікар може порекомендувати тимчасово перестати годувати дитину. Але зціджувати молоко треба буде продовжувати кожні 3 години.

Антибіотики застосовують зазвичай 5-10 днів, у вигляді таблеток або внутрішньом’язових ін’єкцій. Крім них призначають внутрішньовенно глюкозу і сольові розчини, щоб зменшити інтоксикацію. Також добре приймати препарати, що підвищують імунітет.

Якщо мастит переходить в гнійну стадію, може знадобитися хірургічне втручання. Але все ж краще не доводити до маститу, а запобігати появі цієї проблеми. Слідкуйте, щоб не з’являлися тріщини в сосках, вчасно зціджуйте, правильно харчуйтеся, зміцнюйте імунітет. Тоді ніщо не затьмарить вам радість материнства.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...