Лікування грибка нігтів при вагітності

Лікування грибка нігтів при вагітності

Грибок нігтів або оніхомікоз, є досить поширеною проблемою, яка,особливо влітку, може доставити нам чимало неприємностей. Грибкові ураження, що виникають в результаті активної діяльності мікроорганізмів, викликають деформацію нігтя і з часом, якщо їх не лікувати, як правило, може поширитися на інші нігті.

Заражені нігті є самим справжнім розсадником шкідливих мікроорганізмів, через які слабшає імунітет і можуть виникати алергічні реакції. Давайте подивимося, які причини виникнення оніхомікозу і можливі методи лікування грибка нігтів при вагітності.

Як розпізнати грибок нігтів

Небезпеку оніхомікозу не слід недооцінювати, тому що, якщо не лікувати проблему належним чином, збільшується ризик зараження оточуючих зон. Саме тому необхідно вчасно розпізнати проблему і почати лікування. Першою ознакою грибка нігтів є колір: нездоровий ніготь має жовтувато-коричневий колір. Трохи менш очевидною ознакою є відсутність блиску, в той час як потовщення і деформація нігтьової пластини свідчать про запущену стадію захворювання.

Причини появи оніхомікозу

Найчастіше грибок вражає нігті на ногах, так як саме вони знаходяться в тісному контакті з вологими і не особливо чистими поверхнями, такими як підлога в саунах, басейнах і роздягальнях в тренажерних залах, які є благодатним середовищем для росту цвілі і мікроорганізмів. Ще одна важлива причина, чому нігті ніг схильні до ураження грибком набагато частіше, ніж нігті рук, пов’язана з проблемами кровообігу. Кров між пальцями ніг циркулює повільніше, і ризик зараження збільшується через використання тісного взуття, яке посилює потовиділення і сприяє розмноженню мікроорганізмів.

Інші фактори ризику пов’язані з деякими захворюваннями, такими як діабет, і з віком.

Як лікувати грибок нігтів

При лікуванні грибка нігтів використовуються як спеціальні протигрибкові препарати у вигляді таблеток і капсул, так місцеве лікування (лаки і мазі). Тільки лікар в змозі визначити, яка форма лікування є найбільш придатною, щоб побороти інфекцію. Протигрибкові препарати для перорального застосування найчастіше призначаються пацієнтам, які страждають від інших захворювань, таких як діабет, або в тих випадках, коли грибок нігтя викликає біль і при запущених стадіях.

Лікування грибка нігтів при вагітності

Якщо ви вагітні або годуєте грудьми, лікування оніхомікозу має бути відкладено.

Грибок нігтів, як уже писалося вище, серйозна проблема, однак, якщо ви вагітна, можна почати лікування після народження малюка. Оскільки не існує точних даних про токсичність протигрибкових препаратів під час вагітності, краще бути обережними і уникати медикаментів. Для контролю інфекції достатньо застосовувати місцеве лікування і домашні методи і деякі запобіжні заходи.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...