Ліки і вагітність

Велика частина ліків, що приймаються під час вагітності, можуть з кров’ю матері потрапити в плаценту і негативно вплинути на плід, що розвивається. Особливо уразливий ембріон в перші тижні вагітності, коли відбувається активне ділення клітин, формуються органи і системи плоду і плацента. На цій відповідальній стадії втручання ліків небажане. Звичайно печінка і нирки переробляють ліки, проте у ембріона вони ще не сформовані.

Іноді під час вагітності не можна переривати курс лікування, адже здоров’я матері – один з головних чинників нормального розвитку дитини. Тому, перш ніж відмовитися від ліків, треба ретельно зважити всі за і проти.

Якщо у вас такі захворювання, як діабет, епілепсія, серцева недостатність, захворювання кишечника або бронхіальна астма, вам необхідно звернутися до лікаря, перш ніж заводити дитину. Якщо лікарі категорично не забороняють вагітність, значить, вони допоможуть вам скоректувати курс лікування. Якщо ви вже завагітніли, негайно звернетеся до лікаря. Не припиняйте приймати ліки, оскільки це може негативно позначитися на вашому здоров’ї і розвитку плоду. Наприклад, тривалого лікування вимагає епілепсія. Вважається, що переваги лікування під час вагітності переважують небезпеку для дитини. Проте не слід перевищувати дозування, інакше у малюка можуть розвинутися вроджені вади.

Існує невеликий ступінь ризику, що протисудомні препарати можуть нашкодити дитині, все ж таки ризик зростає, якщо у матері трапляється напад. Оскільки деякі препарати поглинають фолієву кислоту, майбутня мама повинна приймати її в потрібному дозуванні.

Не існує безпечного порогу дії радіації під час вагітності. Радіація може зруйнувати генетичний матеріал, що приведе до розвитку вад у плоду. Якщо плоду нанесені сильні пошкодження, може відбутися мимовільний викидень.

-Уникайте будь-якої дії рентгена, особливо в перший триместр вагітності. Якщо ваша робота пов’язана з рентгеном або радіацією, то, як тільки ви завагітнієте, доведіть до відома начальство.

-Якщо вам треба зробити рентгенівський знімок, поставте лікаря (наприклад, дантиста) до відома про своє положення.

-Якщо в палаті використовується переносна рентгенівська установка, медсестра повинна попередити про це, щоб вагітні жінки могли вийти.

Дуже важко оцінити ефект одного препарату, оскільки людина може одночасно палити, вживати алкоголь і приймати декілька препаратів. Сумарний вплив збільшує негативну дію на плід. Нижче представлена назва речовини і його дія на плід.

Тютюн – У плоду частішає серцебиття, звужуються кров’яні судини в плаценті, зростання і розвиток плоду сповільнюються, зростає ризик викидня і передчасних пологів.

Алкоголь – Синдром природженого алкоголізму виражається у тому, що дитина народжується з низьким вагою, характерними рисами обличчя, пізніше виявляється затримкою психомоторного розвитку, проблемами із слухом і зором.

Марихуана – Серйозні відхилення в розвитку плоду. Оскільки марихуану палять в суміші з тютюном, можуть виявитися ознаки, перераховані вище.

Кокаїн – Передчасні пологи. Вроджені вади розвитку. Наркотична залежність у дитини.

Героїн – Ризик викидня і наркотична залежність у дитини. Вроджені вади розвитку.

Амфетамін (стимулятор нервової діяльності) – Вроджені вади і передчасні пологи.

Ліки, що відпускаються без рецепту

Перш, ніж приймати будь-які ліки під час вагітності, проконсультуйтеся з лікарем. Деякі протизапальні і болезаспокійливі пігулки, наприклад аспірин, ібупрофен, напроксен, можуть вплинути на формування серцево-судинної системи дитини. Ці пігулки не можна приймати під час вагітності. Можна при необхідності приймати парацетамол, якщо не можна обійтися зовсім без ліків, але великі дози препарату нададуть токсичну дію на печінку дитини.

Запор – поширена проблема вагітних. Рослинні послаблюючі препарати не завдають шкоди дитині, оскільки їх дія помірна. Стимулюючі і сольові проносного безпечні для плоду, проте можуть викликати обезводнення. Абсолютно нешкідливе проносне з лактулозою. Якщо ви страждаєте від запорів, більше пийте рідини і їжте їжу, багату клітковиною, цілком вірогідно, що вам не доведеться приймати ліків.

Алкоголь і розслабляючі препарати

Багато жінок турбуються про дію алкоголю на дитину, що приймається до встановлення факту вагітності. Коли жінка взнає, що вона вагітна, вона повинна припинити прийом алкоголю протягом першого триместра (до кінця 12 тижня). Пізніше вживати алкоголь можна буде в особливо урочистих випадках не більш 1 келихів легкого вина.

Якщо ви приймали седативні препарати в перші тижні вагітності, з вашою дитиною нічого не трапиться. Проте, як і у випадку з алкоголем, ви повинні припинити приймати подібні препарати, як тільки переконалися у вагітності.

Джерело: http://cimilio.com

НА ГОЛОВНУ— Вагітність, секс, поради

Поділитися в...

Вас може зацікавити...