ЛІКАР КОМАРОВСЬКИЙ ВІДПОВІВ НА ГОЛОВНІ ПИТАННЯ ЩОДО КОРОНАВІРУСУ

Скільки часу вірус зберігається в повітрі, наприклад, в ліфті, на сходових клітках?

На думку Комаровського, дати точну відповідь на це питання складно.
Якщо ви увійшли в ліфт, де якась людина активно кашляла, то бажано відсторонитися і почекати, поки частинки вірусу не осядуть на поверхнях під дією сили тяжіння (на це піде кілька хвилин).

На самих поверхнях китайський вірус зберігає активність до 10 годин, а потім гине.
Є небезпека підхопити вірусні частинки, натиснувши, наприклад, пальцем на кнопку виклику ліфта, а потім торкнувшись обличчя. Тому є правило, що лице ми не чіпаємо, поки не помиємо руки з милом, а мити потрібно 20 секунд!

Якщо в родині хтось захворів, яким чином провести обробку всієї квартири?
По-перше, ви повинні забезпечити повітрообмін, наскрізне провітрювання. По-друге, мийте все, що можна мити. Як дезінфекцію використовуйте всі підручні засоби, спирт, відбілювач (його розводимо в пропорціях 1 до 10 в воді). Одяг перемо при високих температурах.

Як не заразитися в громадському транспорті?
Використовуйте громадський транспорт, якщо інших варіантів немає зовсім. Спробуйте прокидатися раніше, щоб уникати години пік.
Не стійте поруч з очевидно хворими людьми, відстороняйтеся, щоб на вас не кашляли і не дихали.
Більше ходіть пішки, дістаньте велосипед, якщо вже не дуже холодно.

Чи можна безпомилково діагностувати у себе коронавірус?
Немає жодного специфічного симптому або сукупності симптомів, щоб без сумнівів діагностувати COVID-19. Незалежно від різновиду захворювання, ви повинні стежити за своїм самопочуттям і не панікувати без причини.
У більшості випадків коронавірус протікає в легкій формі: хворим необхідний постільний режим, багато води і симптоматичне лікування.
Якщо ви відчуваєте, що стан погіршується, наприклад, виникло утруднене дихання, слід викликати швидку допомогу для госпіталізації.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...