Лазерна епіляція та вагітність. Розказує наша читачка

epilyaciya-lazernaРозповідає Панкеєва П. з власного досвіду.

Вагітність – це дуже хвилюючий для багатьох жінок період. З тієї простої причини, що мова йде не тільки про здоров’я мами, а й про здоров’я маленького чоловічка всередині неї. Тому моє звернення до лікарів за консультацією з приводу лазерної епіляції було цілком логічним.

Здивовані очі чоловіка я пам’ятаю до цих пір – навіщо тобі це потрібно саме зараз? Я ж розуміла, що після народження малюка у мене просто не буде ні часу, ні сил, ні фінансів на таке кардинальне гоління. Друга причина, що змусила мене пометушитися з цього приводу – це майбутнє гоління інтимної зони безпосередньо перед пологами. Чесно скажу, я насилу собі це уявляла – з величезним животиком, це реально важко. Ну, а третя причина – купа вільного часу і відносно нормальне самопочуття (спасибі, Всевишньому!).

Перший фахівець якого я вирішила атакувати питаннями – природно, гінеколог. Звичайно ж, після моїх аргументів, подумавши, він небагатослівно видав: «Потрібно почекати ». Оскільки він був чоловіком, то йому були незрозумілі мої терзання. Я навіть подумала, що висловлююсь незрозуміло і сумбурно. Це й зрозуміло, для чоловіків дещо дивне відчуття приємної лисуватості в інтимних зонах, на ногах або в пахвах. Моє невгамовне бажання пізнати себе в такий делікатний період життя привело до шквалу питань, що починалися з «чому». Але гінеколог був непохитний і небагатослівний: «не треба». Чоловік! Я дуже довіряла своєму гінекологу, але мені хотілося дізнатися, як саме лазерна епіляція може вплинути на мене вагітну і малюка.

Що потрібно жінці для вирішення глобальних завдань? Звичайно! Друга жінка. А обговорити все? А детально розібрати і зібрати назад? І таку жінку я знайшла в особі знайомого дерматолога, яка в цьому ділі фахівець та і досить балакуча жіночка. Я попросилася до неї на консультацію, покладаючи на неї великі надії. По-перше, тому що знання самого процесу лазерної епіляції було просто необхідне для розуміння наслідків. По-друге, жінка як ніхто інший, зрозуміла б мої проблеми.

Нижче спробую викласти причини моєї відмови від лазерної епіляції в період вагітності швидко і зрозуміло, скомпонувавши результати консультацій двох фахівців.

Будь-який центр лазерної епіляції на своєму сайті називає вагітність відносним протипоказанням. Чому відносним?

По-перше, тому що кожен з нас має свої суб’єктивні відчуття. Це стосується порога чутливості та індивідуального сприйняття різних процедур. З цього випливає однозначний висновок. Якщо у Вас викликають здригання різні маніпуляції в медичних кабінетах тільки від передчуття болю, то слід відкласти лазерну епіляцію до кращих часів.

По-друге, у кожної жінки вагітність протікає по-різному. Хтось бігає весь період як гірська лань, а хтось терпить суцільні неприємності. Сюди відносяться і нудота, і болі в спині і ногах, і висипи на тілі, і… далі будь-яка дама може додати щось своє. Все ж таки лазерна епіляція – це процедура не з приємних. Навіщо додавати ще один больовий подразник? Знову ж таки – краще утриматися на час вагітності.

Далі зауважимо, що вплив лазерної епіляції на вагітних жінок та їх діток ніхто й ніколи не досліджував. Хто ж у здоровому глузді це дозволить? Тому ніхто не знає, що саме очікує маму і дитя в майбутньому, і якими проблемами це може обернутися. Висновок той же – почекаємо і не станемо влаштовувати полігон для експериментів з організму вагітної жінки.

Не будемо малювати кошмари і жахи, щоб не травмувати і без того ніжну психіку майбутніх матусь. Але неодмінно треба сказати про загальновідомий фактор: весь організм в цьому делікатному стані зазнає кардинальних змін. Змінюється все: від рівня гормонів до смаків і вподобань. Даючи нове життя, жінка начебто перероджується. Відомо, що в цей період будь-який організм стає дуже крихким і може відреагувати дуже неадекватно. Щоб не порушити природного перебігу подій, потрібно уникати провокуючих факторів у вигляді лазерної епіляції і вести спокійний спосіб життя.

Ще одна причина відмовитися від лазерної епіляції для найпрагматичніших дам в цікавому положенні – це все ті ж зміни гормонального фону організму. Вони можуть призвести до того, що лазерна епіляція може просто не набути потрібної дії. Після пологів або доведеться починати все заново, або робити набагато більше процедур. Гормони ж так і вирують в майбутній матусі! Яку композицію вони створять надалі, ніхто не може передбачити.

Вдумливо і ґрунтовно обговоривши всі примхи вагітного організму, випивши не одну чашку чаю з дерматологом, я винесла вердикт своїм небажаним волоссям. Дозволила їм. Бритва, бритва і тільки бритва. Щоб не піддавати свій тендітний організм додатковому втручанню і не провокувати невідомих науці можливих ускладнень, я вирішила відмовитися від лазерної епіляції на період вагітності та годування груддю.

А ще я згадала про реакцію моєї дитини під час ультразвукового дослідження – спочатку він намагався ухилитися, а потім починав лупити по животу зсередини прямо по маніпулятору ультразвукового апарату. Тобто йому це явно не подобалося. І це поставило остаточну крапку в моїх поневіряння.

 

P.S. Лазерну епіляцію я зробила вже потім, коли з’явилося трохи часу для себе. Ні краплі не шкодую про це і регулярно стежу за корекцією. А після пологів мені було про що подумати крім небажаного волосся на тілі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...