ЛАЗЕРНА ЕПІЛЯЦІЯ ДО І ПІСЛЯ ЗАСМАГИ: ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ

Чи можна робити епіляцію лазером влітку? Чим небезпечна лазерна епіляція після засмаги? Головні правила і застереження для проведення цієї процедури у спекотний сезон.

Настав сезон коротких спідниць, і проблема небажаного волосся на тілі знову «вибралася на люди» у всій своїй красі. Саме влітку воно завжди недоречне і заважає жінці найбільше. Однак якраз в цю пору медики зазвичай накладають табу на найдієвіший спосіб видалення волосся – лазерну епіляцію. Причина проста: вплив лазера на засмаглу шкіру може викликати опіки і пігментацію. Невже доведеться відкласти лазерну епіляцію до осені і повернутися до старої і перевіреної, але такої незручної бритви? Насправді, сучасні лазери для епіляції допускають проведення процедури влітку і навіть після засмаги. Головне, дотримуватися певних запобіжних заходів.

Як працює сучасна лазерна епіляція?

Чому після лазерної епіляції волосся на тілі дійсно перестає рости? Під час депіляції (будь-яким способом, чи то бритва, видалення волосся воском або модний нині шугаринг) видаляється стрижень волосини над поверхнею шкіри, при цьому залишається недоторканою волосяна фолікула. Під час лазерної епіляції відбувається випромінювання певної потужності і хвилі поглинаються темним пігментом волосся (меланіном). Нагрівається не тільки волосинка від кінчиків до кореня, а й судини, які живлять фолікулу. Деякі волоски в буквальному сенсі згорають вже під час процедури. Решта волосся відторгається шкірою через загибель цибулини і перегріву судин.

Саме цей ефект до недавнього часу служив протипоказанням для лазерної епіляції в жарку пору року. Лазери старого типу попутно з волосками нагрівали ще й шкіру навколо. Якщо шкіра засмагла (тобто, підвищений вміст меланіну), вона поглинає випромінювання не гірше волосся. В результаті через таку процедуру жінки отримували справжнісінькі опіки. Сучасні діодні лазери позбавили від такого недоліку. Вони спроектовані таким чином, що випромінювання направляється на волосок, не зачіпаючи шкіру. Тому процедура лазерної епіляції тепер допустима навіть влітку.

Чи можна робити епіляцію лазером перед відпусткою?

Якщо ви збираєтеся хизуватися на курорті гладкими ніжками, процедуру лазерної епіляції варто провести за два тижні до від’їзду. По-перше, для реального ефекту. Після епіляції лазером волосся випадає не відразу, для повного відторгнення «вовняного покриву» з ділянки, на якому проводилась епіляція, потрібно 14 днів. По-друге, з міркувань безпеки. Незважаючи на те, що ця процедура на сучасному лазері вважається такою, що не шкодить, чутливість шкіри буде підвищена ще кілька днів.

Через три дні після епіляції лазером можна ходити в басейн, сауну і навіть приймати гарячу ванну. Два тижні зону епіляції рекомендується захищати від впливу сонця одягом. В крайньому випадку, можна користуватися сонцезахисними кремами з високим УФ-захистом (SPF 35+ і вище). Погодьтеся, дотримуватися таких умов на курорті не так вже й просто. Тому краще задуматися про процедуру завчасно.

Чи можна робити лазерну епіляцію після засмаги?

Якщо ви тільки повернулися з відпустки і відразу ж побігли в салон краси, в лазерній епіляції вам, швидше за все, відмовлять. Жоден майстер, який себе поважає, не буде ризикувати красою і здоров’ям клієнта, і не візьметься опромінювати шкіру лазером після мінімум трьох днів інтенсивного загоряння на пляжі або в солярії. Якою б сучасною не була техніка, ймовірність опіків на шкірі з активним виробленням меланіну ще ніхто не відміняв.

Оптимальний проміжок часу між сонячними ваннами та лазерною епіляцію – це два тижні. За цей час вам потрібно по можливості виключити вплив ультрафіолету на шкіру, відкласти вилазки на річку і змінити відкритий одяг на закритий. Також пам’ятайте, що (не залежно від сезону) за два тижні перед лазерною епіляцію забороняється:

  • будь-яким способом виривати волоски в зоні епіляції; дозволена тільки бритва або крем для депіляції
  • приймати антибіотики тетрациклінової групи, а також сульфаніламіди і фторхінолони
  • наносити на зону епіляції лосьйони, антиперспіранти та інші засоби, у складі яких є спирт (ця заборона актуальна за три дні до епіляції)

Якщо ви чітко витримали терміни і дотрималися всіх мір обережності, ласкаво просимо в студію епіляції навіть в розпал літа. На сучасних діодних лазерах є спеціальні насадки для смаглявої шкіри, завдяки яким ви точно уникнете опіків і гіперпігментації. Єдине, про що вас повинен попередити майстер, – що лазерна епіляція на смаглявій шкірі буде не так ефективна, як до засмаги. Можливо, у вашій ситуації знадобиться більше процедур, ніж зазвичай.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...