Лактозна недостатність: симптоми і лікування

lactozaОсновним харчування новонародженого є молоко мами або молочна суміш. Що ж робити, якщо вам поставили діагноз лактозна недостатність, і які симптоми у цього захворювання? Насамперед, не варто панікувати, зараз лактозна недостатність — це не рідкість і лікарі легко впораються з нею.

Лактоза — це основний вуглевод молока, що складається з глюкози і галактози. Глюкоза поставляє енергію в організм новонародженого, а галактоза бере участь у формуванні центральної нервової системи. Лактоза, потрапляючи в організм дитини, повинна розщеплюватися під дією ферменту. І саме нестача або відсутність цього ферменту призводить до того, що молоко не засвоюється організмом новонародженого. Це і називають лактозною недостатністю.

Лактозна недостатність буває вродженою і набутою, а також повною або частковою. Первинна лактозна недостатність може бути вродженою і тонзиторною. Вроджена лактозна недостатність буває через генетичний дефект і передається від батьків. Тонзиторна — зустрічається у недоношених дітей, або доношених, але не зрілих. Вторинна лактозна недостатність виникає через захворювання шлунково-кишкового тракту (імунному, інфекційному або запаленні).

Симптоми лактозной недостатності потрібно вчасно розпізнати і звернутися до лікаря.

Симптоми лактозної недостатності

• частий рідкий стілець із кислим запахом і пінистий;

• дитина нервує під час годування або після нього;

• здуття живота у дитини;

• поганий набір ваги або зовсім її втрата.

Лікування лактозної недостатності

Лікування лактозної недостатності призначають залежно від віку дитини. Якщо недостатність первинна, то лікують її зниженням лактози в їжі до повного виключення. Дітям, яких годують сумішами, замінюють їх на безлактозні, низьколактозні або соєві. Переводять на призначену нову суміш за 3 дні. Приблизно на четвертий день у дитини проходить пронос, блювота, гази і малюк починає набирати вагу. Якщо дитина їсть мамине молочко, то краще використовувати препарати, які розщеплюють лактозу. Вони додаються перед самим годуванням у зціджене молоко. У разі вторинної лактозною недостатності призначають лікування виявленого захворювання і знижують лактозу. А після того, як хворобу вилікувано, знову вводять і збільшують кількість лактози. При цьому потрібно вести щоденник, в якому вказується кількість догодовування і реакцію на нього малюка. Якими б не були симптоми лактозної недостатності, не займайтеся самолікуванням, а зверніться до лікаря.

Будьте здорові!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...