ЛАЙФХАКИ, ЯК ПОВНІСТЮ ЗАСПОКОЇТИ ДИТИНУ ПІД ЧАС ІСТЕРИКИ ЗА 20 СЕКУНД

Істерика дитини – страх усіх батьків!

Дитина може повести себе так в будь-якому місці, почати плакати в магазині іграшок або влаштувати істерику через якусь дрібницю в гостях. Перебуваючи в такому стані, малюк зовсім відмовляється слухати маму.

Заспокоїти його швидко вам допоможуть способи, рекомендовані психологами і терапевтами.

Зробіть щось смішне

Мамі може здатися, що дитина в істериці зовсім її не чує і навіть не помічає, перебуваючи в полоні власних емоцій. Але це не так, діти дуже чуйно реагують на дії батьків.

Скористайтеся цією особливістю дитячого сприйняття і придумайте на випадок істерики смішний ритуал. Бажано, щоб його можна було здійснити не тільки вдома, але в будинку, звичайно, можливостей більше. Наприклад, як тільки дитина починає плакати, беріть в руки фен, щоб висушити сльози. Дайте фен в руки малюкові (не підключений до мережі), запропонуйте подути на кота, налякати тата…

Головне, переведіть дитячу увагу на щось інше!

Запропонуйте дитині випустити свої емоції

Як відомо, плакати і одночасно з цим щось робити виходить не дуже легко. Тому запропонуйте дитині змінити рід діяльності, випустити свої емоції іншим способом. Дайте їй подушку, нехай поб’є її від душі. Для цієї ж мети можна використовувати будь-який предмет з м’якою поверхнею.

Або кажіть кидати пластикові кульки в стіну. Активність позбавляє від гніву!

Візьміть дитину на руки

Фактично універсальний варіант, адже саме для того, щоб привернути увагу батьків, діти і починають кричати і плакати. Використовуйте цей метод якомога частіше, незалежно від того, де саме ви знаходитеся.

Притисніть малюка до себе і почніть нашіптувати йому те, що повинно заспокоїти.

Методика доктора Гамільтона

Роберт Гамільтон, терапевт з Санта-Моніки, опублікував методику, яку активно використовують батьки по всьому світу.

Підходить вона для немовлят і діє на них … як диво!

  1. Візьміть малюка на руки, його ручки схрестіть.
  2. Притисніть його схрещені ручки до його грудей своєю лівою рукою.
  3. Покладіть дитину на свою ліву руку під кутом 45 градусів до підлоги.
  4. Лівою рукою притримуйте за підборіддя, щоб голівка не впала.
  5. Правою рукою тримайте дитину під підгузником.

Тепер похитуйте малюка на руках – повільно і обережно – протягом 45 секунд.

Сповийте (і навпаки)

Щоб заспокоїти новонародженого, досить зробити маніпуляції з пелюшками. Сповийте малюка, даючи йому відчуття фізичного комфорту і безпеки – він пам’ятає відчуття кокона з часів перебування в утробі матері.

Якщо плач почався в пелюшках, дійте від зворотного, звільніть руки і ноги немовляти від тканини, не виключено, що дитина почала вередувати через те, що ви сповили її занадто туго або їй щось тисне.

На будь-яку істерику дитини радимо реагувати відразу! Чим довше малюк буде плакати, тим більше часу піде на те, щоб його заспокоїти. Та й для дитячого організму це стрес, після якого доведеться відновлюватися.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...