Лайфхак для щастя: поради американок, француженок і японок

Лайфхак для щастя: поради американок, француженок і японокПодорожі розширюють кругозір і допомагають спробувати щось новеньке. Ми привозимо оливкову олію з Греції, спеції з Таїланду, кераміку з Іспанії. А що, якщо привезти з далеких (і не дуже) країн корисні звички, цікавий погляд на відносини, стиль поведінки, що полегшує життя? Чого можуть нас навчить жінки різних країн? Давай дізнаємося!

Американки: здоровий егоїзм

Згідно з дослідженнями професора психології, автора книги «Супержінка» Дебори Спар, більшість дорожніх аварій в США лежить на совісті перевантажених робочими і сімейними обов’язками жінок. А серед жертв раннього інсульту 78% складають молоді заміжні бізнес-леді: перфекціонізм, з яким вони намагаються поєднати ролі мами і кар’єристки, згубно позначається на здоров’ї. «Жінки, дозвольте собі бути недосконалими – це сподобається і вашому чоловікові, і вашим дітям!» – переконує Дебора Спар. Сама вона завжди прагнула бути супермамою. До тих пір, поки її діти на питання про найкращий день їхнього життя назвали неретельно приготоване нею різдвяне свято і день, коли у них в будинку прорвав водопровід і вони всі разом стрибали і сміялися в струменях води у дворі.

Наша порада. Проаналізуй всі свої «я повинна» і … викресли половину! Психологи кажуть, що таких «я повинна» в твоєму житті повинно бути не більше семи пунктів. І один з них повинен бути присвячений «заточуванню інструментів» – тому, що наповнює тебе силами і бажанням рухатися вперед.

Француженки: мистецтво мирних переговорів

У мистецтві бесіди француженкам немає рівних. Вчися у них, як м’яко, з гумором і тактом домовлятися з примхливою дитиною, занудним чоловіком і мамою-свекрухою, яка, як завжди, «краще знає». Їх три правила говорять: 1) завжди говори прямо про те, що хочеш; 2) завжди роби те, про що попередила; 3) ніколи не дозволь собі «впасти обличчям» (не кричи, не плач, не скандаль).

Наша порада. Француженки віртуозно використовують техніку «Я – повідомлень»: «Милий, коли твоя мама побачила, що у нас у ванній тече кран, мені було так соромно за тебе…», «Мама, заради вашої похвали я готова перевершити шеф-кухаря ресторану, хваліть мене хоч іноді!». Співрозмовники відразу відчувають себе важливими персонами і … роблять підказані дії. Спробуємо?

Японки: порядок і організація

Красуні Країни висхідного сонця славляться складанням списків. Серед них, наприклад, «Список речей, здатних розсмішити», «Список дрібних приємностей», «Список речей, які змушують серце битися сильніше», «Список неприємностей». Ще в XI столітті такі списки становила знаменита придворна куртизанка Сей-Сенагон.

Наша порада. Сьогодні мистецтво складання всіляких переліків відродила Ямао Ізукі в своїй книзі «Життя як довгий перелік». Суть складання таких переліків не в тому, щоб не забути купити хліба до вечері, а в тому, що такий список дозволяє впорядкувати свої життєві цілі, досягти ясності розуму і зрозуміти, що ми хочемо в житті, а що ні. Решта додасться!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...