Курси підготовки до пологів. Кому? Навіщо?

Курси підготовки до пологів.В такий чудовий період як вагітність можна не тільки насолоджуватися своїм прекрасним становищем, але і з користю провести час, відведений природою до настання пологів. Різні курси для вагітних пропонують не тільки дізнатися про зміни у своєму організмі, внутрішньоутробному періоді розвитку малюка і подальшому догляді за новонародженим, але також правильно підготуватися до майбутніх пологів. Коротко кажучи, школа підготовки до пологів дозволить отримати найнеобхідніші знання та вміння. А тепер трохи докладніше.

В одному і тому ж центрі курси підготовки вагітних можуть відрізнятися за складовими і тематичною спрямованостію але їх суть однакова – підготуватися фізично і психологічно до того, що чекає жінку до, під час і після пологів, і як можна легше впоратися з усім цим. Новонародженому немовляті необхідно відчувати впевненість і любов матері, спокій в голосі і ніжність рук, а не її пригнічений стан внаслідок переляку, непідготовленості і нервового перенапруження.

Зазвичай заняття складаються з лекцій, відеофільмів і практичних тренінгів, які ведуть досвідчені акушери, психологи і педіатри. Згодом фахівці, що ведуть курси, можуть супроводжувати жінку і при пологах, оскільки багато хто з них тісно співпрацюють з пологовими будинками.

Починати відвідувати курси підготовки до пологів зазвичай рекомендується на терміні 18-32 тижні, щоб встигнути охопити і закріпити весь обсяг необхідних знань і навичок до пологів. Ці курси можуть складатися з 10-14 занять, по 1-2 рази на тиждень. Для жінок, які звертаються на більш пізніх термінах, існують спеціальні експрес курси, що включають зазвичай всього 3-5 занять. Занадто зайнятим майбутнім матусям можуть запропонувати курси вихідного дня. У кожному разі, у кожній школі свій індивідуальний розклад занять, за різними програмами, серед яких вам обов’язково підберуть найбільш відповідний графік.

Основні знання про перебіг пологів

Під час занять жінка дізнається про все, що відбувається з її організмом в кожному періоді пологів. Володіння такою інформацією – це вже великий плюс, оскільки невідомість завжди лякає. При цьому теоретичні знання доповнюються й підкріплюються різними відеоматеріалами та наочними посібниками. Фахівці розкажуть, як визначити початок пологів і як слід поводитися на кожному етапі. Під час практичних тренінгів відпрацьовуються техніки правильного дихання, розслаблення, способи природного знеболювання під час сутичок. Також можуть бути розглянуті різні приклади пологів з ускладненнями і найбільш правильна тактика поведінки породіллі при цьому.

Особливу увагу варто приділити фактом навчання технікам правильного дихання і самообезболювання в процесі пологів. Стан плоду знаходиться в прямій залежності від того, як породілля дихає на різних етапах родового процесу. Правильний тип дихання дозволяє посилювати доставку кисню в ті періоди, коли це необхідно. Корисність таких занять з досвідченим інструктором полягає в тому, щоб протягом кількох тижнів правильно і методично відпрацювати кожну вправу до машинального виконання, що дозволить потім мимоволі застосовувати кожний прийом за призначенням.

Психологічна підготовка до пологів

Психологічний настрій дуже важливий для полегшення пологів. Якщо жінка боїться пологів, не знає, що її чекає, і налаштовується тільки на відчуття болю, то під час сутичок її нервова система буде перенапружена, і це може призвести до неузгодженої роботі систем організму, що підвищить ризик ослаблення родової діяльності, ризик кисневого голодування дитини і оперативного розродження. І навпаки, жінки, які отримали необхідні знання про пологи в теорії та практиці, відчувають себе набагато спокійніше. Вони знають, як вести себе в різних періодах родового процесу, розуміють, що від їх дій залежить стан малюка, націлені на якнайшвидшу зустріч з ним. Науково доведено, що позитивний настрій благотворно впливає навіть на полегшення родового болю.

Вправи для підготовки до пологів

Фізична підготовка також відіграє чималу роль. Звичайно ж, мова не йде про заняття на тренажерах або бігу по стадіону. На курсах підготовки до пологів вагітних вчать управляти м’язами черевного преса і тазового дна за допомогою спеціальних гімнастик. Головною метою цих занять є полегшення періоду потуг при вигнанні плоду і підвищення еластичності м’язів родового каналу. Уміння правильно тужитися вкрай важливо як для матері, так і для дитини: малюк виходить плавно, знижується ймовірність розривів промежини та інших ускладнень.

Присутність чоловіка

Відвідування курсів разом з чоловіком необов’язково, але бажано. Особливо, якщо пара планує партнерські пологи. Чоловікові вкрай корисно отримати таку важливу інформацію про перебіг пологів, способах знеболювання та полегшення стану дружини при сутичках, завдяки його присутності в пологовому будинку жінка буде не просто усвідомлювати, але й відчувати у вигляді реальної та ефективної допомоги.

Як показує практика, час, виділений на курси з таким всебічним охопленням та індивідуальним підходом, не витрачається даремно. Позитивний погляд на пологи, спокій і впевненість у своїх силах – ось що отримують майбутні мами в результаті занять, а це найбільше, що може зробити жінка для сприятливого перебігу пологів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...