Купуємо дитині собаку

Купуємо дитині собакуСобака у дитини виховує відповідальність

Ніщо інше не здатне виробити відчуття відповідальності, як турбота про живу істоту.

Поява в будинку тварини допомагає подолати дитячий егоїзм – чотириногий вихованець вчить дитину ставити інтереси іншої істоти вище своїх власних.

Як показує досвід дитячих психологів, поява собаки у дитини здатна розрядити перманентне протистояння: собака стає зв’язуючою ланкою між поколіннями, джерелом загального інтересу батьків і дітей.

Тому, ти почуєш перше прохання купити собаку для дитини, це бажання потрібно всіляко вітати. Правда, з однією обмовкою – часто дітям потрібен не власне собака, а статус її власника, прославляючий юного кінолога в очах ровесників.

До того ж, адекватні і стабільні життєві плани на найближчі десять-п’ятнадцять років (термін життя собаки) дитина створити не зможе, і найчастіше, вже через пару місяців бажання мати собаку у дитини перегорає, і всі клопоти по догляду за твариною лягають на батьків.

Коли купувати собаку для дитини? Краще почекати

Отже, почувши бажання дитини завести собаку, не варто зразу ж бігти за щеням. Краще спочатку запропонувати дитині записатися в кружок юннатів (у наші дні він діє при зоопарках, зокрема, київському) або стати волонтером одного з притулків для бездомних тварин.

Там, з одного боку, є можливість одержати навики догляду за собакою, дитина оволодіє азами дресури, з іншою – відчує всю красу вичісування, годування, вигулу тварини в сльотавий і холодний день. Якщо за рік спілкування з чужими собаками бажання завести власну не зникне – тоді можна подумати про щеня.

Ще краще – якщо у батьків є знайомі собачники. Можна їх попросити, щоб дитина разом з ними щодня вигулювала собаку і залицялася за нею. Спілкування з твариною в режимі реального часу дуже добре коректують юнацький запал.

А ось чого однозначно не коштує робити – так це виставляти умовою для покупки собаки гарні оцінки або зразкова поведінка. Ради досягнення своєї мрії, дитина постарається тимчасово виконувати умови батьків. Але, як тільки собака з’явиться в будинку, мотивація зникне, і чадо відірветься по повній за проведені в беззаперечній слухняності дні.

Вибираємо породу собаки для дитини

Зрозуміло, що купуючи собаку для дитини, слід уникати порід з підвищеним рівнем агресії. Також не варто вибирати ніжні породи, за якими потрібен особливо ретельний відхід.

Заводячи собаку для дитини краще зупинити вибір на собаці середнього розміру, що належить до однієї з найпопулярніших і найдорожчих порід. В цьому випадку, навіть якщо дитині незабаром набридне жива іграшка, для собаки не складе труднощів підшукати нових господарів.

Собака для дитини? Ні, для дорослого!

Скільки б не була старанна дитина в догляді за твариною, виховання собаки цілком довіряти йому не можна. Собаки – зграєві тварини і в їх співтоваристві існують чіткі закони ієрархії.

У момент дорослішання тварина прагне зайняти максимально високе положення в ієрархії зграї, і, якщо дитина проявить щонайменше слабке місце у взаємостосунках з собакою і не зуміє присікти неслухняність тварини, собака обов’язково спробує змістити свого власника з поста ватажка зграї і сама зайняти його місце. Особливо часто подібні прагнення зустрічаються у некастрованих псів.

Спроби собаки домінувати над дитиною, якщо їх не присікти на корінню, звичайно закінчуються неконтрольованою агресією відносно людини, після чого собаку залишається тільки приспати.

Тому, вибудовувавши відносини з твариною, спочатку не варто позиціонувати дитину як главу. Краще хай повноправним господарем стане хто-небудь з дорослих, а дитину тварина вважатиме недоторканною власністю ватажка. В цьому випадку прояв агресії виключений навіть при відбиранні з під носа миски з їжею або смиканні за хвіст. Як створити подібні відносини між собакою і людьми, розповідять на будь-яких курсах дресирування.

Крім того, якщо дитина хоче саме пса, щеня в шестимісячному віці варто каструвати, щоб уникнути прояву домінантних суперечок (сук стерилізувати не варто, оскільки у них після стерилізації псується характер і агресивність зростає).

Гроші на собаку для дитини

Вельми корисним виховним кроком стане і фінансова участь дитини в придбанні щеняти. Особливо це питання актуальне у разі підлітків. Якщо собака для дитини буде придбаний зокрема, за декілька самостійно зароблених гривень, вони стануть додатковим стимулом для того, щоб не охолонути до собаки після того, як пройде ейфорія.

Надалі, виділяючи з сімейного бюджету гроші на утримання собаки, дитині варто віддавати частину засобів і запропонувати регулярні покупки – наприклад, корма, робити самостійно. Це привчить дитину розпоряджатися грошам

Поділитися в...

Вас може зацікавити...