Купання немовляти з комфортом для нього і для себе

купання немовляти з комфортом для себе і для ньогоКупання немовляти – важливий елемент гігієни та загартовування малюка. Для багатьох батьків він стає цілою церемонією із залученням мало не всіх домочадців. У будинку урочисто закриваються всі вікна щоб уникнути протягу, кип’ятиться і остуджується до потрібної температури вода, заварюються запашні трави, ванночку немов трон ставлять на стіл і як монарха занурюють у неї дитину. Потім всі по черзі дорослі члени сім’ї гнуть спини, трепетно ​​підтримуючи дитини у воді, агукаючи і всіляко розважаючи її, щоб продовжити якомога довше довгоочікувану церемонію.

Здебільшого всі новонароджені люблять купатися. Водне середовище нагадує їм той блаженний час, коли вони прибували в навколоплідних водах в утробі своєї матері. Але чи слід так сильно метушитися навколо процесу організації водних процедур своєї крихітки? Адже надламані спини батьків від довгого перебування в похилому положенні над ванночкою і запітнілі вікна будинку від величезних каструль з киплячою водою – не особливо приємні. Як зробити купання немовляти максимально корисним і комфортним і для нього самого, і для його батьків?

Перші 10-14 днів життя малятка, поки не заживе пупкова рана, дійсно воду необхідно кип’ятити. Для того, щоб мати можливість перевіряти температуру підготовленої води потрібно обзавестися спеціальним термометром. Остуджувати її слід до температури 37 градусів. Саме до такої температури малюк звик, поки перебував у маминому животику. Вона найбільш комфортна для нього. Мити дитинку з милом кожен день немає потреби. Тим більше, що багатьом діткам не до вподоби маніпуляції з намилюванням. Тому не варто зайвий раз створювати дискомфорт малюкові і засмучуватися самим. Для дотримання гігієни цілком достатньо купатися з милом один раз на тиждень.

Що стосується вибору моделей ванночок для купання, то краще обрати варіант зі зливом. При його наявності ви побережете свої сили, і вам не доведеться по завершенню водних процедур тягнути досить значний об’єм води на собі, щоб злити його в каналізацію. Якщо ви ставите ванночку на стіл, то достатньо буде просто підставити відро для того, щоб спустити воду і по частинах позбавитися від неї. Якщо ви розміщуєте ванночку у великій загальній ванні, то спустити воду буде і того простіше. Для цього вам потрібно буде всього лише відкрити пробку зливу.

Тепер поговоримо, як уберегти батьківські спини. Новонароджена дитина – досить тендітне створіння. Вона не тримає голівку, не контролює свої рухи. У цей період вона більше ніж будь-коли в своєму житті потребує батьківської підтримки. Саме тому, ми схиляємося над ванночкою, підтримуємо голівку малюка, щоб у його вушка не заливалася вода, щоб він не ковтав воду. Цей процес можна дещо полегшити та убезпечити за допомогою простого пристосування для ванночки, званого гіркою. Являє воно собою похилу підставку, яка встановлюється на дно ванночки. Розміщуючи на ній дитину, ви можете не побоюватися того, що вона ненавмисно пірне під воду. Голова малюка буде перебувати на височині, а ніжками вона буде впиратися в край ванночки. Батьки ж можуть просто присісти поряд і спостерігати за своїм малюком, поки він насолоджується водними процедурами, злегка посмикуючи ручками та ніжками для балансу.

Але таке купання досить пасивне і більше підходить для новонароджених і для тих днів, коли ви купаєте дитинку з милом.

Як тільки заживе пупкова ранка, купання в окремій ванні і кип’ятіння води для неї вашому малюку вже не потрібно. Досить гарненько вимити загальну ванну і набрати в неї теплої проточної води все тієї ж комфортної температури 37 градусів. Деякі батьки, орієнтуючись на власні відчуття комфорту і підкоряючись порад старшого покоління, готують більш теплі ванни для своїх малюків. У підсумку ванна кімната виявляється в пару, дитина червона, як варений рак, по завершенню процедури і під час самого купання.

Наша ж мета в іншому – не розпарити малюка, а загартувати його, зробити фізично міцніше, мотивувати активно рухатися у воді і потім з приємною втомою заснути. Згадайте свої відчуття після плавання в басейні – приємна втома. Щось подібне може відчувати і ваша крихітка. Але як змусити її бути активною у воді?

Крім води «правильної» температури стимулювати малюка активно рухатися під час купання допоможе нехитре пристосування – надувний круг на шию.

Цей гаджет підходить для діток з самого народження, тобто навіть для тих, хто ще не тримає голівку. Він має форму замкнутої підкови. Змикається на шийці малюка за допомогою системи липучок. Для підборіддя малюка у внутрішній частині кола є поглиблення, завдяки якому немовляті в ньому комфортно. Таке коло підійде для плавання у ванні або неглибокому басейні. Важливо, щоб малюк, перебуваючи у воді в колі, ніжками діставав дна. Так буде спрацьовувати вроджений штовхальний інстинкт. Малюк, торкаючись дна ванни і її бічних стінок, буде відштовхуватися від них, і таким чином просуватися взад-вперед, розвертатися. Щоб розважити малюка, всередині кола розміщені кульки, які гримлять під час руху і створюють для дитини ефект брязкальця. Деякі дітки із задоволенням плавають у колі на шиї протягом чверті години і більше. Після таких процедур дитина швидше засинає і спить спокійніше.

Купайтеся з комфортом і користю!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...