Кровотеча в першому триместрі

Кровотеча в першому триместріПлями крові на білизні, поза сумнівом, викликають сильну тривогу у всіх без виключення вагітних жінок, яким довелося з ними зіткнутися. Проте кровотечі в першому триместрі вагітності не завжди свідчать про якісь порушення

Почнемо з того, що кровотеча – достатньо часте явище на ранніх термінах вагітності. Воно буває приблизно у двадцяти відсотків вагітних жінок. Приблизно у половині випадків кровотеча в першому триместрі дозволяється спонтанно, і вагітність розвивається нормально. Друга половина випадків часто закінчується викиднем.

Викидень, як правило, починається виділенням темних згустків крові. Також кровотеча може бути викликане запаленнями в шийці матки, позаматковою вагітністю, або бути ознакою тимчасового браку певних гормонів.

Іноді кровотеча буває викликана імплантацією ембріона в шийку матки, у такому разі виділення бувають рожевого відтінку і не супроводжуються ніякими нездужаннями.

Кров’яні виділення можуть з’являтися через натирання шийки матки або слизистої піхви під час статевого акту. Подібні кровотечі не представляють ніякої небезпеки для вагітності.

Якщо у Вас в перший триместр вагітності з’явилися кров’яні виділення, не панікуйте. Пам’ятайте, що хвилювання і сильний стрес украй небезпечні для вагітних жінок. Негайно звернетеся до свого гінеколога і, якщо виникне така необхідність, лягайте на обстеження в стаціонар, оскільки встановити причину кровотечі часто буває достатньо складне. Не забудьте описати своєму лікарю особливості своєї кровотечі: колір виділень, рясність, наявність болю.

Можливо, кровотеча у Вас супроводжується рядом інших симптомів – високою температурою, хворобливим сечовипусканням, судомами. Тільки описавши детально свій стан, Ви можете бути впевнені, що лікар поставить правильний діагноз і призначить відповідне лікування.

І пам’ятаєте: навіть якщо Ваша кровотеча має спонтанний характер, все одно постарайтеся якийсь час відпочити.

Джерело: bemam.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...