• Без категорії

Кровотеча імплантації

Кровотеча імплантації
Раннє виявлення вагітності є дуже важливим у житті жінки, незалежно від того, довгоочікуваний малюк чи не зовсім. Найбільш надійними ознаками того, що вас «вже двоє» є, звичайно, затримка місячних і результати тестів. Але покладатися тільки на ці показники на самих ранніх термінах не можна – аналізи можуть бути помилковими і залежати від багатьох факторів, а затримка часто викликається зміною клімату, хворобами, загальною перевтомою і ін. Тому є сенс звернути увагу на другорядні ознаки наявності вагітності, наприклад, на кровотечу імплантації.

Що являє собою імплантація

Це слово добре відоме жінкам, змушеним вдатися до штучного запліднення. У природних умовах, зародження нового життя йде трохи інакше, незважаючи на схожість термінів.

На першому етапі в жіночому організмі відбувається дозрівання материнської клітини і вихід її з яєчника. Цей період називається овуляцією, яка традиційно випадає на середину менструального циклу. Наприклад, при інтервалі в 28 днів, найбільш сприятливий момент для зачаття – через два тижні від першого дня місячних. Якщо в цей період трапляється незахищений статевий акт – сперматозоїди проникають в, так звані, фаллопієві труби і запліднюють яйцеклітину. Відбувається зачаття і в організмі майбутньої мами утворюється бластоциста. Хоча ніяких ознак вагітності на цьому етапі жінка відчути не може. Так як плодове яйце ще не закріпилося на стінці матки і ні найменших змін в організмі не відбулося.

На те, щоб опинитися в «потрібному місці» бластоцисти потрібно від 6-ти до 12-ти днів. Процес «міграції» і закріплення в матці називається імплантацією.

Ознаки імплатаційної кровотечі

Перш за все, слід зазначити, що, приблизно, лише кожна п’ята жінка може спостерігати невеликі кров’янисті виділення в момент приєднання плодового яйця. Решта про це навіть не знають. Тим не менш, 20-30% майбутніх мам зазвичай переживають через «незрозумілі місячні», тому, через недосвідченість, відрізнити кровотечу імплантації досить складно. Адже відбувається воно зазвичай до початку затримки, коли гормон ХГЧ ще на досить низькому рівні, і жоден тест не дасть позитивного результату.

Чому виникає кровотеча?

Тому, що в момент приєднання бластоцисти до матки можуть пошкодитися кілька кровоносних судин.

Коли відбувається кровотеча імплантації?

Приблизно на двадцятому – двадцять другому дні циклу.

Як воно виглядає?

Кровотеча імплантації дуже слабенька, мажуча, світло-коричневого, червоного або рожевого кольору. Темно-коричневий відтінок зустрічається рідко і може служити ознакою гінекологічного захворювання.

Як довго воно відбувається?

У більшості випадків це разове явище, але іноді процес може розтягнутися на пару годин, дуже рідко – кілька днів.

Як відрізнити кровотечу імплантації від звичайних місячних

У першу чергу, по рясності. Крім того менструація завжди має наростаючий характер, тобто починається з незначних виділень, що поступово збільшуються в об’ємі. Кровотеча імплантації відбувається без змін.

Коли є сенс робити тест на вагітність після імплатаційної кровотечі?

Більшість домашніх тестів дають правильний результат після 2-3-х днів затримки. Отже, вам необхідно дочекатися потрібного терміну.

Якщо ви сумніваєтеся в тому, чи мало місце саме кровотеча імплантації – обов’язково сходіть на консультацію до лікаря. Особливу увагу здоров’ю слід приділити в тому випадку, коли у виділеннях з’являються бурі вкраплення або слиз, а їх характер та обсяг різко змінюються.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...