Кров у сечі при вагітності

krov-u-sechi-pry-vagitnostiПри проходженні чергового обстеження і здачі будь-яких аналізів будь-яка жінка мріє мати ідеальні показники. Так, на її думку, можна судити про здоров’я жінки і майбутнього малюка. Але найчастіше в результаті обстеження можуть з’явитися кров’яні виділення в сечі. Обставини явно не викликають оптимізму. Отож, у майбутньої матусі відразу виникають думки про загрозу свого стану або патологічного розвитку плоду. Але якщо і з’явилася кров у сечі при вагітності, це не привід для паніки.

Є нешкідливі кров’яні виділення в сечі, таким чином організм реагує на зачаття і подальший розвиток плоду, але є також і серйозні підстави для занепокоєння, якщо при кров’яних виділеннях відчуваються болі і загальний дискомфорт. При аналізі сечі у вагітної матусі досліджується рівень гемоглобіну і фосфатів, кількість еритроцитів. Але як реагувати на появу кров’яних виділень – це питання застає жінку зненацька. Все ж таки не варто турбуватися і накручувати себе. Навіть за наявності подібних симптомів багато жінок без ускладнень народжують здоровеньких малюків.

Отже, майбутня матуся повинна пройти відповідне обстеження, щоб віднайти упевненість в своєму благополучному стані. Адже необхідно виявити першопричину появи крові в сечі. Після чого можна буде приступати до лікування. Ще варто врахувати, що потемніння або зміна кольору сечі само по собі не говорить про наявність у ній кров’яних виділень. І пов’язано це найчастіше з певним принципом реакції організму на їжу. Наприклад, в деяких випадках саме харчові волокна стають «барвниками» сечі. І підтвердження в ній крові можна отримати тільки лабораторним шляхом. Але про все по порядку.

В результаті проведених аналізів можна буде судити про ймовірність інфекційного захворювання жінки, що спровокувало появу крові в сечі. Найчастіше цей стан відносять до сечостатевої системи. Інфекційні ураження у вагітних жінок – явище не рідкісне. З цим пов’язана поява крові в аналізі сечі. Захворювання викликає дискомфорт у жінки і виражається в появі циститу. Говорити виключно про патології не варто. Але краще пройти повторне обстеження, щоб розвиток хвороби не відбився на загальному стані, коли симптоматика стає більш вираженою, з’являються болі в попереку і внизу живота.

Виявлення крові в сечі може бути прямо пов’язане з пошкодженням в області сечовивідних протоків, або механічних ушкоджень нирок. Також можуть позначитися проблеми з сечовим міхуром. Якщо жінка страждає (і страждала до настання вагітності) появою каменів у нирках, то невеликий зсув камінчика сприяє появі сильних болів і відповідно кров’яним згусткам в сечі. Взагалі, ще до настання вагітності варто впритул зайнятися своїм здоров’ям. В іншому випадку, вагітність буде загострювати хвороби, про ступінь яких можна судити тільки по аналізах.

Провокувати особливу реакцію організму може часте погане самопочуття, анемія або вовчак. Іноді – це наслідок перенесених венеричних захворювань. Будь-який запальний процес в жіночій статевій системі може проявитися через специфічні симптоми. Важливо перевірити наявність і рівень білка в крові.

Щоб позбавити майбутню матусю від песимістичних думок, варто вказати на ідіопатичний характер появи крові в сечі. Тобто нічого страшного і незворотного в організмі матусі не відбувається, немає жодних серйозних підстав бачити загрозу у зміненому положенні, але пройти аналізи все-ж таки треба.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...