Кризи сімейного життя по роках

Кризи сімейного життя по рокахСімейна криза – складне перехрестя, через яке проходить кожна сім’я. І головне завдання, вийти з бурі негараздів цілими, неушкодженими і при цьому зберегти сім’ю. Звичайно, це непросто, і дається аж ніяк не кожній родині. Пропонуємо Вашій увазі кілька порад, щоб Ви змогли уникнути підводних рифів сімейного побуту.

Подолати кризу першого року

Перша криза може початися у подружжя через рік після шлюбу. Як називають у народі – притирання один до одного. І тут може допомогти молодій парі тільки досвід їх батьків. І одному, і іншому варто озирнутися і подивитися з боку, як жили його батьки, як він ріс в цій сім’ї, як поводилися батьки в складній ситуації. Адже молода пара несвідомо, але все ж копіює вчинки своїх батьків. Тому, вирішіть для себе, які способи подолання кризи Ви готові перейняти у своїх батьків, а які готові оскаржити?

Третій рік спільного життя

У цей час, як правило, в молодій сім’ї з’являється дитина, і вони приймають на себе нові ролі – роль люблячих батьків. Ця криза переноситься легше, ніж всі інші. В основному в цей період страждає чоловік, адже вся увага раптом забирає дитина. Він стає дратівливим, росте внутрішнє невдоволення, він відчуває себе обділеним …

Порада: проводьте більше часу всі втрьох, гуляйте в парку, дивіться кіно, приймайте гостей.

П’ять років сімейного життя

Малюк підріс … Мама вийшла на роботу … У мами просто не вистачає часу і фізичних сил, щоб все скрізь встигати. Якісь сімейні обов’язки має взяти на себе чоловік, але … він просто до цього не готовий! Щоб вийти з цієї кризи, чоловік повинен переосмислити все своє життя і розподілити обов’язок в сім’ї. Наприклад, дружина відповідає за обіди в сім’ї, стало бути, чоловік нехай прибирає в квартирі.

Найскладніша криза в 7 років

Минуло сім років сімейного життя. У психології цей період називається – криза одноманітності. Дитина росте, до чоловіка вже немає почуттів, тільки звичка, обов’язки розподілені … Тиша і спокій. Ось тільки тієї самої благодаті немає! І в неї, і в нього з’являються потреби в нових відчуттях, у свіжих емоціях. І якщо у чоловіка є коханка на стороні, а вдома тиша і стабільність – його все влаштовує. Дружина ж готова “кинути все” і піти до свого нового залицяльника.

Порада: просто сядьте ввечері на кухні і обговоріть цю проблему. Про це також треба говорити.

14 років шлюбу

Важка криза в сімейному житті обох. Можна також сказати, що це небезпечний період. У дитини – перехідний вік, у батьків – криза середнього віку, в сімейному житті – важка криза. Все відразу навалюється. Як же це “перехворіти”? Цей період змушує по-новому поглянути на свій побут. Адже життя все частіше бачиться в самих “темних тонах”. Почуття невдоволення … Щось хотілося б змінити … Варто пам’ятати, що в цьому світі все мінливе, пройде і цей час, все зміниться – все колись закінчується.

Спорожніле гніздо

Подолавши разом кризау14 років, не варто віддалятися один від одного … Ви перевірили свої почуття на міцність, переживіть разом нову кризу – “спорожніле гніздо”. Дитина виросла, залишила рідну домівку. Ви раптом стали усвідомлювати, що тем для бесіди у вас немає, зайняти вільний час нічим …

Порада: познайомтеся з чоловіком заново. Минуло 20 або навіть 25 років, чоловіком можна знову захопитися, як в перший раз. Полюбіть цю людину заново!

І наостанок …

Сімейне життя – це та ж школа. У ній є цікаві та захоплюючі, “улюблені” уроки, а часом зустрічаються складні й нудні іспити. Постарайтеся підготуватися і здати кожен іспит “на відмінно” і будьте щасливі!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...